‘Yola revan olmazsam namerdim’ demişti… Bahçeli’nin ‘Gazze’ çıkışına AKP’den yanıt

İsrail-Filistin arasındaki çatışmalar sürerken; Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gazze çağrısı ile gündeme gelmişti.

Bahçeli, “Eğer 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır. Gazze’yi koruma ve kollama misyonunu üstlenmek bize ecdadımızın mirasıdır. Türkiye Cumhuriyeti, Gazze’yi yüzü gülen çocukların şehri, kardeşlerimizin huzur ve güven içinde yaşayacağı bir İslam beldesi yapmaya hazırdır, muktedirdir” demişti.

MHP liderine Temel Karamollaoğlu ve Ahmet Davutoğlu’ndan da destek gemişti.

‘YOLA REVAN OLMAZSAM NAMERDİM’

Bugün de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Bahçeli, çağrısını yineleyerek yeni mesajlar vermişti.

Bahçeli, “Bazıları önden siz buyurun diye alaycı şekilde karalama kampanyasına girdiler. Milletim istesin, Gazze’deki çocuklara kol kanat germek için yola revan olmazsam namerdim” demişti.

AKP’DEN ‘BAHÇELİ’ AÇIKLAMAS

AKP MYK toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Gazze’deki son duruma değindi.

Gazze’deki çözümün askeri değil siyasi olduğuna vurgu yaparak, Batılı ülkelerin krizin çözümü yerine derinleşmesine çaba harcadıklarını söyleyen Çelik’e Bahçeli’nin mesajı da soruldu.

Açıklamalarını şükranla karşıladıklarını söyleyen Çelik, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanımızla sayın Devlet Bahçeli bugün de görüşme gerçekleştirdi. AK Parti heyeti ve MHP heyeti çalışmalarını olgunlaştırdı. Liderlerin iradesiyle takvim çalışmaya başlayacaktır.

Sayın Bahçeli’nin ‘Gazze tarihi mirasımız’ sözünü şükranla karşılıyoruz. İnsani, vicdani, siyasi hassasiyetini şükranla karşılıyoruz. Bütün insanlığın dikkatini odaklandığı yer bizim tarihimizin çok güçlü parçası, milletimizin duygularının bir parçası. Takdire şayandır, ayrımız, gayrımız yoktur. Birileri bizim bu coğrafya ile Filistin davasıyla ilgimiz yokmuş gibi açıklamaları yapabiliyor. Hatta Filistin davasının insani tarafını savunmakla milli davaları savunmak arasında çelişki varmış gibi tavır koyuyorlar. Bunlar yanlıştır. Bu kadar büyük yangın varken bu olmaz. Sayın Bahçeli’nin açıklamaları sayın Cumhurbaşkanımıza güçlü bir destek olarak ifade edildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx