Suphan, türkiye’nin yeşil enerji ile üretim yapan ilk supap markası oldu

SUPSAN, TÜRKİYE’NİN YEŞİL ENERJİ İLE ÜRETİM YAPAN İLK SUPAP MARKASI OLDU 

Türkiye’nin en büyük supap üreticisi Supsan, Temmuz ayı itibarıyla yeşil enerji kullanmaya başladı. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) ile yeşil enerjiye geçişini belgelendirilen şirket, İstanbul’daki tesisinin enerji ihtiyacının yüzde 100’ünü yenilebilir enerji kaynaklarından karşılayarak sürdürülebilirlik yolculuğunda büyük bir adım attı. Türkiye’nin yeşil enerji ile üretim yapan ilk supap markası Supsan, sürdürülebilirlik yolculuğunda attığı büyük adımı uluslararası arenada da tescil etmiş oldu.

 

Borusan Grup şirketlerinden Supsan, iş süreçlerini sürdürülebilirlik doğrultusunda dönüştürme stratejisi kapsamında, yıllık 9 milyon parça üretim kapasitesine sahip tesisinde, yenilenebilir kaynaklardan sağlanan elektriği kullanmaya başladı.  Ülkemizin otomotiv alanında önde gelen üreticileriyle çalışan, Amerika ve Avrupa’daki otomobil üreticilerine ihracatlar gerçekleştiren ve yedek parça sektöründe global bir oyuncu konumunda bulunan şirket, I-REC sertifikası ile de yeşil enerjiye geçişini belgelemiş oldu. Sürdürülebilirlik yönünde attığı bu adım doğrultusunda bundan böyle sadece yeşil enerji kullanacak şirket, sürdürülebilir üretim ile sektöre yön vermeye ve örnek olmaya devam edecek.

 

Yüzde 100 yeşil enerjili üretim

 

Supsan’ın, sürdürülebilirlik ve teknoloji ile fark yarattığını belirten Supsan Genel Müdürü Atınç Ocak, büyük bir dönüşüm yaşayan otomotiv alanında geleceği bugünden yakalamak adına önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Ocak sözlerine şu şekilde devam etti: 

 

“Otomotiv sektörü özellikle son 10 yılda büyük bir değişim geçiriyor. Sürdürülebilirlik hedefini gerçekleştirmenin yolu teknolojiden geçiyor. Supsan olarak sodyum dolgulu supap, turbo gibi ürünlerimizi ve tüm süreçlerimizi Ar-Ge desteği ile sürdürülebilir bakış açısıyla geliştiriyoruz. Bu doğrultuda son olarak üretim tesisimizin enerjisini yüzde 100 oranında, yenilenebilir kaynaklardan sağlayarak hem şirketimiz hem sektörümüz için yepyeni bir dönemi başlattık. I-REC sertifikasıyla da bu başarımızın ve sürdürülebilirlik yönündeki kararlı duruşumuzu bir kez daha göstermiş olduk.”

 

Doğadan ilham alıp, geleceğe ilham veriyor

Borusan Holding ve Grup şirketleri sürdürülebilirliği iş süreçlerinin temel taşı olarak görüp kapsayıcı bir şekilde ele alırken iklim, insan ve inovasyon odak alanlarında çalışmalarını yürütüyor. Sürdürülebilirliği, paydaş temelli bir yapılanma olarak gören ve doğayı iş süreçlerine katarak, tüm yaşam için “fayda” üretmek adına çalışan Borusan, dünyadan ilham alıyor, geleceğe ilham veriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx