Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’ye Filistin tepkisi: Sizin gibi bir ülkeye barışı tesis mi yakışır, oraya benzinle gitmek mi yakışır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) 2023 Teşkilat Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulundu. ABD’nin Gazze’ye bomba yağdıran İsrail’e destek için Doğu Akdeniz’e savaş gemileri göndermesine tepki gösteren Erdoğan, “Sizin gibi bir ülkeye barışı tesis mi yakışır, oraya benzinle gitmek mi yakışır?” diye konuştu.

“SİZ GENÇLERİ YÜREKTEN SELAMLIYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde; “Sevgili gençler, Türkiye Gençlik Vakfı’nın kıymetli mensupları, değerli kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla, hasret ve muhabbetle selamlıyorum. Milletimizin ümidi, geleceğimizin teminatı, Türkiye’nin en kıymetli hazinesi siz gençlerimizin her birini yürekten selamlıyorum. Sizlerin şahsında aile fertlerine, yakınlarınıza, ekranları başında bizleri izleyen vatandaşlarıma buradan selamlarımı saygılarımı gönderiyorum.

“RABBİM BİRLİĞİMİZİ DAİM EYLESİN”

TÜGVA, gençliğini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bu gazi mekanda ağırlamaktan büyük bir minnet duyuyorum. Sizlere bakınca kendi gençliğimi görmenin heyecanını yaşıyorum. Aranızda kendimi daha genç hissediyor, şu sevdanızla bizlere bu duyguları yaşattığınız için her birinize ayrı ayrı teşekküre diyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimiz, kelimelere sığmayan şu aşkımızı daim eylesin diyorum. Türkiye Gençlik Vakfımız 340 bini aşan üye sayısıyla ülkemizin gurur abidesi olan kuruluşlarından biridir.

“VARSIN ONLAR SİZİN ÇALIŞMALARINIZDAN RAHATSIZ OLSUN”

Türkiye Yüzyılı’nın inşası için verdiğimiz mücadele daha da güçleniyor. Daha adil bir dünyanın mümkün olduğuna dair inancımız daha da artıyor. Sizlerin ufku ve hayalleri karşısında bizimde ümidimiz artıyor. Sizi birilerinin korkulu rüyası haline getiren işte bu özelliklerinizdir. Gençler, şunu unutmayın dağdaki teröristlere yere izmarit atmıyorlar diyerek çiçek çocuk muamelesi yapan paçavraların sürekli sizi hedef almasının, size iftira atmasının, sizi lekelemeye çalışmalarının sebebi de budur. Varsın onlar sizin çalışmalarınızdan rahatsız olsun. Biz hayırlı hizmetlerinizde sizlere destek olmaya devam edeceğiz.

“SİYASETTE HİÇ GÖRMEDİĞİMİZ KİRLİ PAZARLIKLARA ŞAHİT OLDUK”

Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden biri olan 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde rekor katılım oranlarıyla gerçekten istisnai bir atmosferle gerçekleştirdik. Pek çok çirkinlikle karşılaştık. Sayısız iftiraya ve ithama maruz kaldık. Daha önce siyasette hiç görmediğimiz kirli pazarlıklara şahit olduk. Altılı masa dediler, gerekirse 16’lı masa dediler, ne dediler 1600’lü masa dediler. Ee noldu? Ne 6’lı masa tuttu, ne 16’lı masa tuttu ne de 1600’lü masa tuttu. Gençler şunu unutmayın, bakın şu anda parlamentoda bu masadan bir kişi var mı? Nerede bunlar? Ama kim var? Millet var millet. Terör örgütlerinin siyasete alenen müdahale ettiği sahnelerle karşılaştık. Ama tüm bunlara rağmen her iki seçimde de aziz milletimizin teveccühüne mahzar olmayı başardık. Buradan bizlere destek veren tüm gençlerimize teşekkür ediyorum. Siz bize sandıkta sahip çıktınız. İnşallah biz de sizin için çalışmaya, sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz.

“ÖNÜMÜZDEKİ 5 SENEYİ CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAKİ USTALIK DÖNEMİ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Önümüzdeki 5 seneyi aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı’ndaki ustalık dönemi olarak görüyoruz. Son 21 yılda bunun alt yapısını zaten kurmuştur. Ulaşımdan, savunmaya, üretimden, sağlığa, ülkemizin eksiklliklerini büyük ölçüde tamamlamıştık. Şimdi bunu Türkiye Yüzyılı şiarıyla yeni bir vizyona taşıyoruz. Kabinemizi buna göre tayin ettik. Milletvekillerimizi ve parti yönetimimizi buna göre belirledik. Hamlelerimizi bu vizyona ulaşma hedefiyle planladık. Ne yapıyorsak, Türkiye Yüzyılı’nın hayata geçirilmesi için yapıyoruz. Bunlar tek derdi gayri ahlaki şekilde geldikleri koltuklarında oturmaktır. İşte görüyorsunuz biri otobüsten koltuk atıyor. Bizim böyle bir derdimiz yok. Gençlerimize 10 GB bedava internet ve akıllı telefon, bilgisayarlarda indirim sözümüzü tuttuk. Aile Bankası içinde Meclisimize sunacağız.”

“AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI’NI İTALYA İLE BİRLİKTE DÜZENLEYECEĞİZ”

Uluslararası Uzay Kongresi’nin 77’incisine inşallah 2026’da Antalya’da ev sahipliği yapacağız. Cumhuriyet tarihi boyunca ülkemizde düzenlenecek en büyük bilimsel etkinlik olacak kongrenin sizlere yeni ufuklar açacağına inanıyorum. Spor alanında 2032 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası’nı İtalya ile beraber birlikte düzenleyeceğiz.

“IRAK ABD İŞGALİNDAN BU YANA KENDİNİ KURTARAMADI”

Bölgemiz son dönemde oldukça sancılı ve sıkıntılı günler geçiriyor. Bugün itibariyle Rusya-Ukrayna savaşı 595’inci gününü geride bıraktı. Suriye’deki kardeşlerimiz 12 yıldır barışa, huzura ve sükunete hasret bir şekilde bir kısmı içeride bir kısmı başka ülkelerde zor şartlar altında hayata tutunmaya çalışıyor. Bir tarafta bölücü terör örgütünün saldırıları diğer taraftan rejimin saldırılarıyla baş etmeye çalışıyor. Irak ise ABD işgalinden bu yana kendini kurtaramadı. Türkiye olarak tamamıyla tarihi, beşeri, coğrafi ve dini bağlarımızın olduğu bu topraklardaki hadiselerden bizlerde doğrudan etkileniyoruz. Nerede kanayan bir yara varsa merhem olmaya çalışıyoruz. Kimden gelirse gelsin, baskıya tehdide boyun eğmemeyi tüm insanlığa karşı öncelikli vazifemiz olarak görüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx