Önümüzdeki Hafta Bu 3 Altcoin’den Uzak Durun!

Kripto analisti Rudy Fares’e göre, gelecek vaat eden her token ile birlikte, bazı kriptolara en azından belirli bir süre için dokunulmaması daha iyi olabilir. Analist, fiyatları aniden yükseldiği için önümüzdeki hafta 3 altcoin projesinden uzak durmayı tavsiye ediyor.

Kripto dünyasındaki riskler ve yatırım için uygun zaman

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto paralar oldukça değişken bir yapıya sahip. Bu nedenle doğası gereği riskli olduğunu kabul etmek gerekiyor. Fiyatların hızla yükselmesi ve düşmesi mümkün. Bu da onu spekülatif bir yatırım yolu haline getiriyor. Düzenleyici haberler, teknolojik değişiklikler, piyasa duyarlılığı ve makroekonomik göstergeler gibi faktörler Bitcoin ve altcoin fiyatlarını önemli ölçüde etkileyebiliyor. Ayrıca, cazip görünse de, piyasayı ve gelecekteki beklentilerini kapsamlı bir şekilde anlamadıkça, ayı piyasasında kripto satın almak her zaman iyi bir fikir değildir.

Peki, kripto paraları satın almak için ideal bir zaman var mı? Buna cevap olarak, ‘değerinin düşük olduğu zaman’ demek yanlış olmaz. Kripto fiyatları yükselmeye başladığında, yatırımcılar arasında kaçırma korkusu (FOMO) devreye girer. Bu yüzden, şişirilmiş alımlara ve piyasa düzeltmelerine potansiyel olarak maruz kalmaya yol açması mümkün. Bu nedenle, kripto paraları yüksek bir dalgada seyrederken değil de daha düşük destek seviyelerinde işlem görürken satın almak daha ihtiyatlı bir yaklaşım olacaktır.

İlk sıradaki altcoin: GMX (GMX)

GMX veya Gauss, özellikle Ethereum ağı içinde verimli değer transferleri için kullanılan bir kripto paradır. Genel kripto piyasasındaki konsolidasyona rağmen, altcoin fiyatları istikrarlı bir şekilde yükseliş eğiliminde. Bununla birlikte, kripto piyasası yatay hareketine devam ederse veya düşerse, GMX’in potansiyel olarak sert bir ayarlama görmesi mümkün. Bu nedenle, yatırımcıların daha uygun bir fiyat noktası ortaya çıkana kadar GMX’i bekletmeleri akıllıca olur.

İkinci sırada Quant (QNT) geliyor

Quant (QNT), kripto alanındaki ölçeklenebilirlik ve performans zorluklarını çözmeyi amaçlayan, farklı Blockchain’ler arasında birlikte çalışabilirlik sağlayan bir altcoin projesi. QNT fiyatları son yedi gün içinde %6’lık bir artış gösterdi. Ayrıca, kazançların çoğu son günlerde geldi. Fiyatlardaki bu ani yükselişin, bir fiyat ayarlamasının habercisi olması mümkün. Bu nedenle, QNT’ye yatırım yapmadan önce daha iyi fiyatlar beklemek iyi bir strateji olur.

Son sıradaki altcoin: Shiba Inu (SHIB)

Popüler meme-coin’i Shiba Inu (SHIB), geçtiğimiz birkaç hafta içinde büyük ilgi gördü. Altcoin fiyatları geçtiğimiz hafta içinde %7’den fazla artış gösterdi. Ayrıca, kazançların çoğu son birkaç gün içinde geldi. Ancak, bu tür bir fiyat modelinin riskli olduğunu söylemek mümkün. Bir kripto para biriminin fiyatı kısa bir süre içinde keskin bir şekilde yükseldiğinde, bu genellikle potansiyel fiyat düzeltmelerine veya piyasa ayarlamalarına işaret eder. Bu nedenle, şu anda SHIB satın almak için ideal bir zaman değil. Bunun yerine, yatırımcıların bir fiyat düzeltmesi beklemesi ya da diğer yatırım seçeneklerini değerlendirmesi mantıklı olur.

Makaledeki görüşler ve tavsiyeler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım ve trade yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx