Mustafa Sarıgül: Ekrem Bey siyasette çok mesafeler alabilir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, YouTube kanalı Serbest TV’de gazeteci Hilal Köylü’nün sorularını yanıtladı. Yarın gerçekleştirilecek olan Kılıçdaroğlu-İmamoğlu görüşmesini değerlendiren Sarıgül, “Şayet bir siyasi bir yere gelmek istiyorsa acele etmemesi lazım. Arkasında eserler bırakması lazım, ülküleri olması lazım. Ekrem Bey de bu konuda çalışmalarını yapıyor, inşallah daha iyi noktaya getirir” ifadelerini kullandı.

Sarıgül’ün açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bu sabah Ekrem İmamoğlu ile konuştum ve kendisinden Tarkan’ı Erzincan’a getirmesini rica ettim. Öncelikli beklentim bu. O da dedi ki 29 Ekim’de ben Tarkan’ı İstanbul’da çıkarmak istiyorum.

Ekrem Bey siyasette çok mesafeler alabilir. Çalışmaları var. Eminim ki yarın sayın Genel Başkanımızla çok kaliteli, seviyeli bir toplantı yapacaklar. Siyasetin sermayesi halkın sevgisi. Hakk’ın sevgisini halkın sevgisiyle buluşturabilmek. Şayet bir siyasi bir yere gelmek istiyorsa acele etmemesi lazım. Arkasında eserler bırakması lazım, ülküleri olması lazım. Ekrem Bey de bu konuda çalışmalarını yapıyor, inşallah daha iyi noktaya getirir.

Particilik takım oyunudur. Ekrem Bey de bu takımın bir oyuncusu. Bir takımda sizin gol atmanız başarı değildir. Siz gol atabilirsiniz ama takım maçı kaybediyorsa bunun bir anlamı yoktur. Ekrem Bey de takımın önemli oyuncularından bir tanesidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir