Mehmet Şimşek’e TBMM’de Zor Soru: “O Zaman Niye İstenilen Maaş Zammını Yapmıyorsunuz?”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ‘Türkiye’nin para ihtiyacı yok’ açıklamasında bulundu, muhalefet vekilleri ise bu yıl iki kez alınan MTV ile asgari ücret zammını hatırlattı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bütçe görüşmeleri devam ederken, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu.

Enflasyonu düşürmekte kararlı olduklarını söyleyen Şimşek, tüm Türkiye’nin merakla beklediği asgari ücreti zammını ağzına almadı ancak “Çalışanlarımızı, emeklilerimizi enflasyona ezdirmedik.” açıklamasında bulundu.

Enflasyonda düşüş olduğunu savunan Mehmet Şimşek; tek haneli enflasyon için ise 2026 yılını işaret etti.

Sözcü’de yer alan habere göre; Mehmet Şimşek’in ‘Türkiye’nin paraya ihtiyacı yok’ açıklaması ise muhalefet vekilleri tarafından tepki çekti. Şimşek, Bakanlığının 2024 yılı bütçesini TBMM Genel Kurulunda anlatırken, ‘’Biz hiç kimseden para istemedik. Türkiye’nin paraya ihtiyacı yok. Arzuladığımızdan daha fazla para girişi zaten var” dedi.

CHP’li Burcu Köksal, “Paraya ihtiyacınız yoksa niye halktan çifter çifter vergi alıyorsunuz. Neredeyse bir nefes vergisi almadığınız kaldı. Konuşmanıza bakıyorum hac farz olmuş, kasaya bakıyorum zekata muhtaç” dedi.

DEM Milletvekili Meral Danış Beştaş da, “Madem paraya ihtiyacınız yok o zaman niye insanların istediği maaş zamlarını vermiyorsunuz?” diye sordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir