Juventus’tan Kenan Yıldız kararı! ‘Allegri’nin taktiğini bile değiştirebilir’

İtalya’da Kenan Yıldız konuşulmaya devam ediyor. Juventus’un Frosinone ve Roma maçlarında ilk 11’de sahada yer alan Kenan Yıldız, Allegri’den geçer not aldı. Chiesa’nın sakatlığı sonrası Vlahovic’in yanında ikinci forvet olarak görev yapam Kenan Yıldız bu rolü benimsedi ve iki maçta da etkili performansıyla tüm dikkatleri üzerine çekti.

JUVENTUS, KENAN’I GÖNDERMEYECEK

La Gazzetta dello Sport’ta yer alan habere göre Juventus, Kenan Yıldız’ın transferine onay vermeyecek. Allegri’nin planları arasında yer alan Kenan Yıldız için ne teklif gelirse gelsin Juventus takımda tutacak ve Allegri, Kenan Yıldız için taktiksel değişime bile gidebilir.

CHIESA DÖNÜNCE İŞLER DEĞİŞECEK

Haberde Kenan Yıldız’ın sakatlığı süren Chiesa’nın yerine ikinci forvet olarak düşünüldüğü aktarılırken Allegri’nin antrenmanlarda dörtlü savunmayı denediği aktarıldı. Kenan Yıldız’ı sağ veya sol forvette kullanmayo planlayan Allegri’nin diğer kanatta Chiesa’ya forvette ise Vlahovic’e şans vermeyi düşündüğü aktarıldı.

Kenan Yıldız’ın göstereceği performansın Juventus’ta büyük bir değişime neden olabileceği vurgulanan haberde Allegri’nin şu an için 3-5-2 sisteminde devam edeceği fakat Kenan Yıldız’ın form düzeyine göre antrenmanlarda denediği dörtlğ savunmayı hayata geçirebileceği iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx