İYİ Partili isim harekete geçti: CHP ile ittifak yapılırsa genel başkanlığa takip olacak

CHP’li eski milletvekili Barış Yarkadaş, tv100 ekranlarında İYİ Parti ile ilgili çarpıcı bir kulis bilgisi paylaşıldı.

‘Gerekirse parti kurarım’

Parti içerisinde Akşener’in 26 Ağustos’ta ‘gemileri yakmaktan vazgeçmesinden rahatsız olan’ bir grup olduğunu belirten Yarkadaş,

“Bunlardan biri de kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerden biri olan Bilge Yılmaz. Bilge Yılmaz’ın radikal bir ittifak karşıtı olduğu, İYİ Parti ve CHP’nin kesinlikte ittifak yapmaması yönünde lobi yaptığı, parti yönetimi ittifakta ısrar ederse Bilge Yılmaz’ın genel başkanlık konusunda sahaya çıkabilirim. ‘Genel başkanlığı kazanamazsam gerekirse yeni bir parti kurarım’ dediği İYİ Parti kulislerinde konuşuluyor”

iddiasında bulundu.

‘Hiçbir şeyi kazanamayacaksak neden seçime giriyoruz’

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda “Akşener 26 Ağustos’ta serf bir konuşma yapacak” dediğini anımsatan Yarkadaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim o yayınımızın olduğu gece Meral Akşener’in telefonları susmadı hem o gün hem ertesi gün ve kendisini arayan ‘Bu bilgiler doğru mu?’ diyenlere de biraz sert cevaplar verdiğini biliyorum. Bizim o yayınımızdan sonra esas infial İYİ Parti tabanında oldu ve İYİ Parti tabanı, parti yönetimine baskı yaparak ‘Sakın böyle maceracı sonu olmayan ve kaybetmeye odaklanmış adımlar atmayın’ dedi. Meral Akşener kendisini ziyaret eden milletvekillerine ilginç sözler sarf ediyor, bugün İYİ Parti’den önemli bir isimle konuştum son havayı sana özetleyeyim dedi. ‘Sizin o yayından sonra parti teşkilatlarında ‘Biz hiçbir şeyi kazanamayacaksak niye bu seçimlere giriyoruz’ diye bir hava oluştu, Meral Hanım da bu havayı gördüğüm için, Ankara, İstanbul İzmir’i ittifak görüşmelerinde kendisine ayırdı hatta kendisini ziyaret eden vekillere ‘CHP’nin iç işlerine karışmayın, hiç kimse CHP’nin iç işlerine karışarak yorum yapmasın, biz kendi partimizi büyütelim Kemal Kılıçdaroğlu’na saygısızlık algılanabilecek sözleri de hiç kimse etmesin’ tavsiyesinde bulunuyor’ dedi. Bu sözleri birkaç kişiye tekil olarak mı yoksa kendisini ziyaret eden birçok vekile mi söyledi diye sordum ‘Birçok vekile söylediğini ve birçok parti yöneticisine söylediğini rahatlıkla ifade edebilirim’ dedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx