Huawei’nin tanıttığı yeni akıllı gözlük sektöre damga vurdu

Huawei, sonbahar ürün lansmanında Mate 60 RS Ultimate, Watch GT 4 ve MatePad Pro 13.2’nin yanı sıra Huawei Eyewear 2 akıllı gözlüklerini de tanıttı. Barcelona’daki bir etkinlikte de gözlükleri tanıttılar.

Huawei Eyewear 2, Titanium Sky ve Gold Wire adında iki yeni stil ile tanıtıldı. Bu yeni stiller, çerçevesiz, aviator ve yarı çerçeveli kare stil seçenekleri ile koleksiyona eklenmiştir. Titanium Sky stili, sadece 4.7g ağırlığındaki hafif bir β-titanyum çerçeve ile tasarlanmıştır. Hafif ve zarif bir tasarım sunar. Gold Wire stilindeyse 18K altın kaplama ve ince bir sınır bulunmaktadır. Huawei, Eyewear 2‘yi daha kullanıcı dostu hale getirmek için hoparlör saplarının genişliğini %20 azalttı. Böylece 9.7mm genişliğe ve kuyruk ucunda ise %28 azalarak 8.3mm’ye sahip oldu.

Sektörde bir ilk olan öne bakan çift diyafram gömme birimine sahip olan Eyewear 2, hoparlör genliğini %40 artırarak ve medya oynatma sesini %30 artırarak daha iyi bir ses deneyimi vaat ediyor. Ayrıca üçlü gürültü iptali aracı ile net sesli aramalar yapabilirsiniz.

Huawei’nin tanıttığı yeni akıllı gözlük sektöre damga vurdu

Akıllı gözlükler, tapınaklarda yer alan gelişmiş sensörlerle donatılmıştır. Bu, dokunmatik kontrol alanını önceki modele göre %50 artırarak 23mm’ye çıkarmaktadır. Bu, yanlışlıkla yapılan dokunuşları önlemek ve kesintisiz bir operasyon sağlamak amacıyla yapılmıştır.

Bağlantı ve uyumluluk açısından, gözlükler birden fazla cihaza sorunsuz bağlantı olanağı sunar. HarmonyOS ile çalışan akıllı telefonlar ve tabletler arasında kolay ses değişikliği sağlar. Ayrıca Android, iOS ve Windows sistemleri ile uyumludur. Ek olarak, Eyewear 2, Boyun Sağlığı 2.0 desteğini de içerir.

Pil ömrü konusunda, Eyewear 2, önceki modele göre %83 daha fazla, sürekli dinleme süresi olarak 11 saate kadar sunuyor. Konuşma süresi olarak da önceki modelin kapasitesini ikiye katlayarak 9 saate kadar sunmaktadır. Tam şarj 50 dakika sürerken, 10 dakikalık hızlı şarj ile 3 saat dinleme süresi sunmaktadır.

Eyewear 2‘nin ön siparişi 25 Eylül’de başlıyor ve resmi satış 30 Eylül’de başlıyor. Titanium Sky Optik Gözlük için fiyat 2299 yuan (314$), Gold Wire Optik Gözlük için 1899 yuan (260$) ve çerçevesiz, aviator ve kare yarı çerçeve optik gözlükler için 1699 yuan (232$) olarak belirlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx