Halil Dervişoğlu baş döndürdü

Mesut Yıldırım / Doğan Gündoğdu Galatasaray’ın forvet hattındaki yerli yedeği, Halil Dervişoğlu oldu. 23 yaşındaki gurbetçi oyuncunun transfer gelişmeleri baş döndürdü.

Halil Dervişoğlu, Türkiye’de sadece Galatasaray’da oynamak istediğini belirtirken temsilciliğini de yapan babası Muzaffer Dervişoğlu, Beşiktaş ile anlaştı. Brentford ve babası da Halil’i Beşiktaş için ikna etmek üzereyken Kartal’ın hocası Şenol Güneş’in “Halil’den soğudum” ifadesi, genç forvetin rotasını Galatasaray’a çevirmesine zemin hazırladı. Halil de Brentford’a tercihinin Galatasaray olduğunu bildirdi.

BRENTFORD ERDEN TİMUR’A SORDU

Bunun üzerine Brentford, Galatasaray Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur’u arayıp “Oyuncu böyle söylüyor, ilgileniyor musunuz?” diye sordu. Timur, “Beşiktaş’ın şartlarının aynısını kabul ederiz” yanıtını verince anlaşma sağlandı.

Timur, Türkiye’ye dönerken Halil’e ve babasına ulaşmaya çalıştı ancak başaramadı. Muzaffer Dervişoğlu, çevresine Beşiktaş ile anlaştıklarını duyurdu ve haber medyaya sızdı. Ancak Timur, Halil’e geç saatlerde ulaştıktan sonra kriz çözüldü ve genç forvet Galatasaray’a 4 yıllık imza atmak için yola çıktı.

YILLIK MAAŞI 800 BİN EURO

Erden Timur’un son 48 saat içinde İstanbul-Viyana-Leipzig-İstanbul-Londra-İstanbul arasında 6-7 uçuş yaptığı öğrenildi. Halil’e Beşiktaş’ın da Galatasaray’ın da yıllık 800 bin Euro önerdiği belirtiliyor. Aslan bu parayı oyuncuya peşin verecek.

BİR YIL SONRA GERİ DÖNDÜ

Galatasaray, Halil Dervişoğlu için Brentford’a 500 bin Euro bonservis ücreti ödeyecek. İngiltere Premier Lig ekibi ile kontratı Haziran 2024’te sona erecek 23 yaşındaki gurbetçi forvet; Galatasaray’da Ocak 2021-Haziran 2022 arası bir buçuk sezon kiralık oynarken 40 Süper Lig, 1 Türkiye Kupası maçında toplam 8 gol-3 asist üretmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx