Fornite Bölüm 5 Başladı

Epic Games, Fortnite için Kasım ayında orijinal haritanın yeniden yayınlanması ile oyuncu sayısında yeni bir artış sağlanmasının ardından popüler battle royale oyunu için şimdi de Bölüm 5 güncellemesini başlattı. Peki, Fornite Bölüm 5 neler sunuyor?

Fortnite Bölüm 5 Sezon 1’in adı Underground olarak belirlenmiş durumda ve yepyeni bir haritada Cemiyet’in zengin üyelerini Yeraltı’nın isyancı güçleriyle karşı karşıya getiriyor. Epic şunları belirtiyor:

“Yeni bir bölüm, yepyeni bir sayfa. Acaba siz hangi yönde ilerleyeceksiniz? Batıda Mavi Marina’yı içeren çalılık bir bölge var. Şöyle daha gözlerden uzak bir yer mi istersiniz? Terk edilmiş Kurtuluş Konağı’nın bulunduğu, kuzeybatıdaki soğuk ormanlara gidin.

Güneye doğru haritanın merkezinde, Metro Merkez’deki Büyük İstasyon’a giden tren yolcuları tarafından görülecek el değmemiş manzaralara sahip çayırlık bölge var. Adanın çeşitli yerlerine gitmek için trene binin!

Merkez ve batıyı ele aldık. Sırada geri kalanlar var. Doğuda, yüksek dağlardaki Yamaç Yerleşke köyü ve itinalı Büyük Buzul otelinin bulunduğu soğuk tundra ve soğuk karlı bölgeler var. İşte karşınızda adanın konumlarından bazıları:

Sezonun ilk kısmında sadece soğuk karlı bölgede kar yok. Kış Festivali 2023’e uyacak şekilde soğuk orman ve soğuk tundra bölgeleri de karla kaplı olacak!”

Bölüm 5 Sezon 1’de Balistik Kalkan dahil yeni silahlar ve öğeler de yer alıyor. Güncelleme aynı zamanda kasalara, oyuncuların silahlarını da modifiye etmelerine olanak tanıyan Modifikasyon Masası’larını da ekliyor.

Önümüzdeki hafta Fortnite yeni oyun içi deneyimler de ekleyecek. İlki 7 Şubat’ta bir hayatta zanaat-hayatta kalma oyunu olan Lego Fortnite olarak geliyor.

Rocket League geliştiricisi Psyonix tarafından hazırlanan bir atari yarışı deneyimi sunan Rocket Racing ise 8 Şubat’ta Fortnite’ta başlıyor. Oyunun tam oynanış fragmanı 7 Şubat’ta 2023 Game Awards sırasında yayınlanacak.

Son olarak, Rock Band stüdyosu Harmonix tarafından geliştirilen Fortnite Festival da yolda. Epic şöyle diyor: “Fortnite Festival, oyuncuların arkadaşlarıyla birlikte bir grupta çalabilecekleri veya en sevdikleri sanatçıların hit müzikleriyle sahnede solo performans sergileyebilecekleri yeni bir müzik oyunudur.”

Fortnite Festival ilk sanatçısı The Weeknd ile 9 Şubat’ta başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx