Erdoğan ve Avusturya Federal Şansölyesi Nehammer’den ortak basın açıklaması; Erdoğan: Türkiye-Avusturya ilişkilerinde adeta yeni bir dönem başladı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Avusturya Federal Şansölyesi Karl Nehammer ile ortak basın toplantısı düzenliyor.

Erdoğan, basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor:

“Türkiye-Avusturya ilişkilerinde adeta yeni bir dönem başladı. Üst düzey ziyaretlerin devam ettirilmesinin önemini vurguladık. Terörle mücadelede uluslararası iş birliği şarttır. Avusturya’dan bu minvalde daha yakın iş birliği bekliyoruz. Düzensiz göç ile mücadelede ülkemizin öncü durumu herkesin malumudur. Görüşmelerde bu konu da ele alındı…

İsrail-Hamas savaşı

Yıllardır burada sürekli olarak bu ölümlerle karşı karşıya kaldık. Şu anda Gazze’ye su, elektrik verilmiyor. İnsan hakları nerede?”

Nehammer ise yaptığı açıklamada, Erdoğan’a teşekkür etti. Nehammer, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın Rusya-Ukrayna savaşındaki çabalarından dolayı yeniden teşekkürler. Savaşın sona ermesi için elinden geleni yapıyor” dedi.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx