Depremin birinci yılında Hatay öfkeli: Lütfü Savaş “istifa” sloganlarıyla, Fahrettin Koca yuhalamalarla protesto edildi

CHP’nin yeniden aday gösterdiği Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremin birinci yılında bir araya gelen bölge halkı tarafından “istifa” sloganları ve yuhalamalarla protesto edildi. Savaş ve Bakan Koca kalabalığın arasından güçlükle çıkabildi. 

6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde 53 binden fazla insan hayatını kaybetti. Depremlerin birinci yıl dönümünde Türkiye’nin her yerinden deprem bölgesi olan 11 ile akın oldu. Depremin en fazla yıkıma sebep olduğu illerden Hatay’da da saatler depremin meydana geldiği 04:17’de insanlar karanfillerle saygı duruşunda bulundu. Anmada CHP’de 10 yıldır Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olan ve 6 Şubat depremleri olduğunda da koltukta olan Lütfü Savaş ise büyük bir protesto ile karşılandı. Depremzedeler Savaş’ı yuhalarken “İstifa” sloganları da attı.

O anları gazeteci Kazım Kızıl kaydetti. Savaş’ın “yuhalamalar” ve “istifa” sloganları arasında kalabalıktan zorla çıkarıldığı görüldü.

Öte yandan BirGün’den gazeteci Uğur Şahin’in aktardığına göre alanda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya da tepki geldi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel de o sırada alandaydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx