Yeni gaye Mohsen Namjoo: Dinciler davetlere başladı

Son aylarda çeşitli vilayetlerde düzenlenecek birçok şenlik ve aktifliğin mülki yönetim amirleri üzerinde tesir oluşturup iptal edilmesine sağlayan dinci çevrelerin yeni amacı dünyaca ünlü İranlı müzisyen, kelam müellifi ve müzik bilimcisi Mohsen Namjoo oldu.

Orkestrasıyla 5 konserlik turne için aralık ayında Türkiye’ye gelecek olan usta sanatkara karşı sözkonusu çevreler, konserlerin engellenmesi için şimdiden davet yaparak çalışmalara başladı.  

Daha evvel birçok vilayetteki şenliklerin yasaklanmasını “üstlenmesiyle” bilinen, İsmailağa cemaatinin toplumsal medyada önde gelen isimlerinden olan ve cemaat temaslı ‘Müdafa-i İslam Hareketi’ isimli bir yapının da başında bulunan Fazilet Özveren, Namjoo konserlerine karşı davet yapanların da başını çekti.

Özveren, 3-10 Aralık tarihleri ortasında sırasıyla İstanbul, Bursa, Ankara, Konya ve Van’da dinleyicileriyle buluşacak olan usta sanatkara karşı Twitter üzerinden “Ülkemizde ki tüm müslümanları ilgilendiren ve reaksiyon göstermesini beklediğim çok değerli bir sıkıntıyı sıralı halde paylaşacağım lütfen sizde “mutlaka” paylaşın!” diyerek şu çağrıyı yaptı:

“Mohsen Namjoo ABD’de yaşayan İran’lı müzikçi. Kurân ayetlerini müzik yaptığı için 5 yıl mahpus cezası alınca İran’dan kaçarak ABD’ye yerleşti. Kurân’daki Şems, Nebe ve Tekvir müddetlerini müzik aletleri eşliğinde müziğe çevirmesi ile biliniyor. İran’lı olmasına karşın İran’a girişi yasak fakat ne gaflettir ki ülkemizde sık sık konserlere çağrılıyor. Aralık ayında da 5 vilayette konseri var!

Kurân ayetlerini müzik yapan bu ahlâksızın konser biletleri Biletix’de satışta. Kurân ve ezân uğruna şehit kanları ile sulanmış bu topraklarda konser verememesi için tüm kardeşlerimizi İçişleri, Dışişleri ve Kültür Turizm davet yapmaya davet ediyorum. “

Özveren’in Mohseen Namjoo konserlerinin iptal edilmesi davetini içeren paylaşımlarının binlerce takipçisi tarafından da paylaşıldığı görüldü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.