Vali Bey’e nazaran tabibin öldürülmesi sıhhatte şiddet değil

Gaziantep Valisi Davut Gül, Konya’da Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’nın Hacı Mehmet Akçay tarafından öldürülmesinin sıhhatte şiddet olayı olarak değerlendirilemeyeceğini söyledi. Vali Gül’ün bu açıklamalarına ise toplumsal medyada reaksiyon yağdı.

Gaziantep Valisi Davut Gül, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Yunak Devlet Nastanesi’nde güvenlik vazifelisi Hacı Mehmet Akçay’ın Dr. Ekrem Karakaya’yı öldürüp, ömrüne son vermesini kıymetlendirdi.

Vali Gül paylaşımda “Nereden bakarsanız bakınız acı bir olay lakin daha acı olanı, herkesin mevzi kazanma kederinde olması. Sıhhatte şiddetin ortadan kalkması için alınabilecek önlemler olmakla birlikte bu olayı sıhhatte şiddet üzere açıklayamayız” dedi.

VALİ’YE REAKSİYON YAĞDI

Vali Gül’ün bu paylaşımına çok sayıda tenkit yorumu yapıldı.

Bir toplumsal medya kullanıcısı, “Sağlıkta şiddet olarak açıklamamayız mı? Pekala siz açıklayın o vakit sayın vali aydınlanalım” biçiminde paylaşım yaptı.

Bir oburu ise, “Ya hu siz ne diyorsunuz? Adam hasta yakını ve güya tabibi annesinin vefatından sorumlu tutmuş. Doktoru de doktor olduğu için vurmuş. Borç, namus, çıkar arbedesi değil. Bu basbayağı sıhhatte şiddet, vahşet. Sorumlusu da aylardır söylememize karşın aylardır güvenlik önlemi almayan yetkililer” formunda yansısını lisana getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.