Ünlü isimlerden Cüneyt Arkın’a veda bildirileri

Yeşilçam’ın usta ismi Cüneyt Arkın, 85 yaşında hayatını kaybetti. Vefatıyla hayranlarını yasa boğan büyük aktör için tüm sevenleri toplumsal medyada taziye iletileri yayınlarken, ünlü isimler de aktörün ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileklerinde bulundu.

İşte ünlü isimlerin açıklamaları:

Ekrem İmamoğlu: Sinemamızın pahalı oyuncusu Cüneyt Arkın’ı kaybetmenin derin ıstırabını yaşıyoruz. Hepimizin zihninde yer eden rolleri, sanatçı kişiliği, ülkesine olan sevgisiyle onu asla unutmayacağız. Allah rahmet eylesin; tüm sevenlerinin, sinema topluluğunun ve ailesinin başı sağolsun.

Mansur Yavaş: Türk sinemasının en pahalı isimlerinden, Cüneyt Arkın’ı kaybetmenin derin hüznünü yaşıyoruz. Huzur içinde uyu, yerin cennet olsun Kara Murat. Sinemaların jenerasyonlar boyunca izlenmeye devam edecek.

Türker İnanoğlu: 32 tane sinema çektik bir arada. Çok yakındık. Çok üzüldüm. Kendini çok yıprattı. Kendini çok yıprattı Cüneyt… Ne diyeceğimi şaşırdım. Allah rahmet eylesin. Yeri cennet olsun. Çocuklarının ve eşinin başı sağ olsun. Kara Murat’ı çekerken set ortasında top oynarken göğsüne top çarptı. Nefes alamaz hale geldi. Yapay teneffüs yapıldı. Birlikte Roma’da sinema çektik. Devamlı yurtdışında çalışmalar yaptık. Devamlı beraberdik. Cüneyt dublör kullanmadan çalışırdı. Eli, kolu her şeyi sakattı. Dinlemezdi. ‘Dublör yapar’ derdik. ‘Yok ya ben yaparım’ kederi. O tıbbiyeden çok uygun dereceyle mezun olmuş bir tabipti. Sinemaya girdi. Doktorluk yapmayacağını söyledi. Sinemada yürüttü hayatını. Mukadderatını kendi çizdi. Ne diyebilirim öteki? İçki içiyordu bir orta. Sonra onu da bıraktı. Makus bir alışkanlığı yoktu. Çok şaşırdım ben. Ben sinemanın en eskisiyim. Türk sinemasına gelmiş geçmiş en âlâ jöndü Cüneyt. Hepsiyle çalıştım. Cüneyt bir numaraydı. Geçenlerle de kalanlarla da. Beşerler giderken durup Cüneyt’e bakarlardı. O denli fiziki bir durumu vardı.

Orhan Gencebay: Hepimizin başı sağ olsun. Çok kıymetli bir sanatçıydı, izler bıraktı ve bırakacak. İstisna biriydi. Allah gani gani rahmet eylesin. Çok eski arkadaştık. Sonuçta son vakitlerde hastaymış. Durumu düzgün değil diye duyuyorduk. Sinemamıza gelen atraksiyonları ile kimsenin yapamayacağı sahneleri yapmıştır. Kendisiyle Sinema de çektik. Birçok anımız var. Çok da hoş şeyler yaşadık. Kıymetini birçok kuşak güzel bilir. Ben bir sanatçı dostu olarak anlatabilirim. Çok da güzel biriydi. Dünya alanına rahatlıkla çıkabilecekti.

Serdar Gökhan: Çok ince ve yufka yürekli bir insandı. Her şey dilindeydi. Karşılıklı rol yaptığımız vakit daha güzel rol yapma kaygısındaydık. Yolda öğrendim, yıkıldım. Dilim damağım kurudu. Tekrar başımız sağ olsun diyorum.

Nilgün Belgün: Ah ah Cüneyt Arkın’ı kaybetmişiz çok üzgünüm. Gençlik yıllarımın unutulmaz aktörü. Kendisinin büyük hayranıydım. Onun sinemalarıyla büyüdük bir jenerasyon. Başımız sağ olsun. Yeri cennet olsun.

Armağan Çağlayan: Güle güle Kara Murat, güle güle Malkoçoğlu, güle güle Dünyayı Kurtaran Adam… Yattığınız yer incitmesin…

İbrahim Büyükak: Türk Sinemasının gelmiş geçmiş en büyük aktörlerinden, çocukluk idolümüz, Malkoçoğlumuz, Battal Gazimiz, Cüneyt Arkın’ı kaybetmişiz…
Hepimizin başı sağ olsun…

Yekta Kopan: Cüneyt Arkın… Çocukluğum, Kara Murat olma hayalim, tahta kılıcım-süpürge atım, makus adamlara “dişınnn” diye attığım hayali yumruklar… Yıllar sonra tanıştığımızda bana yumruk sallar üzere yapıp “üç numaralı bakış” atmıştı. Sevenlerine ve ailesine sabır dilerim.

Gökhan Keser: Çok değerli bir kıymetimizi, çok büyük bir ustayı kaybetmişiz. İnanılmaz üzüldüm. Yeri cennet olsun.. İsmin kuşaklar uzunluğu hafızalardan silinmeyecek. Allah yakınlarına sabır versin.

Tan Taşçı: Başımız sağolsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.