Türkiye futbol liglerinin resmi top sponsoru Puma oldu

2022/23 futbol döneminin başlangıcıyla birlikte PUMA, Türkiye futbol liglerinin resmi top sponsoru oldu. Mutabakat kapsamında, bu yıl Spor Toto Muhteşem Lig, Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig, Ziraat Türkiye Kupası, Turkcell Harika Kupa ve Turkcell Bayan Futbol Muhteşem Ligi dönemlerinde oynanacak tüm maçların resmi futbol topu PUMA ORBITA olacak.

Üç yıl sürecek bu mutabakatla birlikte Spor Toto Üstün Lig, tüm maçlarını PUMA topları ile oynayan LaLiga, Serie A, English Football League üzere dünyanın en ünlü liglerinin yanında yer alacak. Tıpkı halde bu mutabakat, PUMA’nın Türkiye futboluna olan dayanağını genişleterek, markanın dünya futbolundaki liderlik durumunu pekiştirecek.

Bu yıl oynanacak tüm profesyonel maçların resmi futbol topu ORBITA, üstün teknolojik özellikleri ve yalnızca Türkiye liglerinde kullanılan özel dizaynıyla ön plana çıkıyor. Yıldız formundaki 12 büyük panelin bir ortaya gelmesiyle oluşan özel yapısı, yüzey üzerindeki dikiş sayısının azalmasına yardımcı oluyor. ORBITA’nın sahip olduğu ve en son model teknoloji ile tasarlanan ülkü küre formu, maç boyunca biçimini koruyor ve sıvı emiliminin azalmasını destekliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi şu açıklamalarda bulundu: “TFF olarak organize ettiğimiz tüm karşılaşmalarda teknolojinin getirdiği bütün imkanların kullanmayı ve küresel dünyanın en yenilikçi firmalarıyla işbirliklerimizi arttırarak Türk futbolunun marka kıymetini yükseltmeyi hedefliyoruz. Gayelerimiz doğrultusunda, dünyanın kendi kesiminde en pahalı markalarından biri olan Puma firması ile yapmış olduğumuz Top Tedariki muahedesini futbol kamuoyu ile paylaşmaktan memnunluk duyuyoruz.

“Avrupa’nın en kıymetli liglerinin kullandığı ORBITA topları, 150 ülkede yayınlanmasını hedeflediğimiz Spor Toto Üstün Lig ile birlikte, Spor Toto 1. Lig, TFF 2. ve 3. Lig’in yanı sıra Turkcell Muhteşem Kupa, Ziraat Türkiye Kupası ve Turkcell Bayan Futbol Üstün Ligi’nde gayret eden tüm kadrolar tarafından kullanılacak ve futbolumuza farklı bir renk katacaktır.

“Bu muahede ile PUMA, hem Türk futboluna takviye vermeye devam edecek, hem de lig ayrımı olmaksızın tüm maçlarımızın, en üstün teknolojiyle üretilen futbolcu dostu toplarla oynanmasını sağlayacaktır. Bu iş birliğimizin artarak uzun yıllar devam etmesini ve Türk futbolu için güzel olmasını diliyorum.”

PUMA Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis, iş birliğiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Geçtiğimiz bir buçuk yılı aşkın müddettir yeni ORBITA’nın geliştirme, test edilme ve güzelleştirme süreci üzerinde çalıştık ve en üst düzeyde performans gösterecek bir futbol topu üretmeyi hedefledik. Yıldız biçimindeki 12 modülden oluşan dikiş yapısı, topa ülkü küre biçimini veriyor ve futbolcunun top ile daha düzgün temas kurmasına yardımcı oluyor. ORBITA’yı dünyanın en mücadeleci liglerinden biri olan Harika Lig alanlarında görmekten memnunluk duyuyoruz ve ORBITA’nın pek çok unutulmaz ana eşlik etmesini umuyoruz.”

PUMA ORBITA futbol topu, sahip olduğu FIFA onayıyla da alanlarda göstereceği yüksek performansın garantisini veriyor.

PUMA Hakkında

PUMA, ayakkabı, giysi ve aksesuar tasarlayan, geliştiren, satan ve pazarlayan dünyanın önde gelen Spor Markalarından biridir. 70 yılı aşkın müddettir PUMA, dünyanın en süratli atletleri için süratli eserler yaratarak sporu ve kültürü durmaksızın ileriye taşımaktadır. PUMA, Futbol, Koşu ve İdman, Basketbol, Golf ve Motor Sporları üzere kategorilerde performans ve spordan ilham alan ömür biçimi eserleri sunmaktadır. Spor tesirlerini sokak kültürüne ve modasına getirmek için ünlü dizayncılar ve markalarla iş birliği yapar. PUMA Group, PUMA, Cobra Golf ve stichd markalarının sahibidir. Şirket, eserlerini 120’den fazla ülkede dağıtır, dünya çapında 16.000’den fazla kişiyi istihdam eder ve genel merkezi Herzogenaurach / Almanya’dadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.