Selde sürüklenen tomrukların arasında gelen kilitli sandıktan 200 bin TL değerinde cihaz çıktı

Sinop’ta büyük yıkıma neden olan selde birçok eşya da sularla birlikte sürüklendi. Suların etkisiyle bir araya toplanan tomrukların arasındaki yeşil sandıktan çıkan cihaz ise şaşkınlığa neden oldu. Suat Kümeç isimli vatandaş, değerinin 200 bin TL olduğunu öğrendiği cihazı polise teslim etti.

KURTARMA ÇALIŞMALARINA HALK DA DESTEK VERİYOR

Ayancık ve Türkeli ilçelerinde etkili olan sel felaketi ile yıkılan ağaçlar ve kopan tomruklar sahilleri kapladı. Sahil kenarına vuran tomruklar Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından denizden çıkarılarak güvenli bölgelere diziliyor. Sahili tomruk istilasından kurtarmak için yapılan çalışmalara yöre halkı da destek veriyor.

Selde sürüklenen tomrukların arasında gelen sandıktan 200 bin TL değerinde cihaz çıktı

200 BİN TL DEĞERİNDE

Sarıkum köyü sahilini temizleme çalışmalarına katılan Suat Kümeç tomruklar arasında yeşil bir kutu fark etti. Kutuyu alıp denizden çıkaran Kümeç yaptığı ilk incelemelerde kutunun içinde bulunan cihazın ne olduğunu anlayamadı. Bunun üzerine elektronik eşyalar konusunda iyi olduğunu düşündüğü bir arkadaşını arayarak cihazın resmini attı. Kümeç yaptığı araştırmalar sonucunda cihazın, 200 bin TL değerinde olduğu tahmin edilen fiber optik füzyon cihazı olduğunu öğrendi. Bunun üzerine Kümeç durumu polis ekiplerine bildirerek cihazı polis merkezi amirliğine getirerek teslim etti.

Selde sürüklenen tomrukların arasında gelen sandıktan 200 bin TL değerinde cihaz çıktı

“İNŞALLAH SAHİBİ BULUNUR”

Konuyla ilgili Suat Kümeç yaptığı açıklamada, “Ben selle birlikte denize dökülen tomrukları toplama konusunda Orman İşletme Müdürlüğü personellerine yardımcı oluyorum. Tomrukları toplarken bir kitli sandık buldum. Sandığı açtığımda içinde kameraya benzeyen bir cihaz vardı ne olduğunu anlayamadım bir kenara koydum. Sonra araştırdım 200 bin TL civarında fiber optik füzyon cihazı olduğunu öğrendim. Bunu sahibine ulaştırmak istedim. İnşallah sahibi bulunur” dedi.

Selde sürüklenen tomrukların arasında gelen sandıktan 200 bin TL değerinde cihaz çıktıSelde sürüklenen tomrukların arasında gelen kilitli sandıktan 200 bin TL değerinde cihaz çıktıSelde sürüklenen tomrukların arasında gelen kilitli sandıktan 200 bin TL değerinde cihaz çıktıSelde sürüklenen tomrukların arasında gelen kilitli sandıktan 200 bin TL değerinde cihaz çıktı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Osman Aksu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.