Samsun’da 10 yaşındaki çocuğun kopan ayağı yerine dikildi

Alınan bilgiye nazaran, Vezirköprü ilçesinde 3 Temmuz’da meskenlerinin bahçesinde oyun oynarken, çalışan ot kesme makinesine sol ayağını kaptıran Ercan Coşkun’un, ayağı bilek kısmından koptu. Hava ambulansıyla OMÜ Sıhhat Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesi’ne getirilen çocuk, burada Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ile Ortopedi Kısmı tabiplerince ameliyata alındı.

Ercan Coşkun’un kopan ayağı başarılı bir ameliyatla yerine dikildi.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Kolu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tekin Şimşek, Coşkun’un ayağının sağılığına kavuştuğunu söyledi.

Karadeniz bölgesinde ziraî faaliyetlerinin ağır yapıldığına ve bu cins kazaların sıkça yaşandığına işaret eden Şimşek, “Tarımsal faaliyetlerde kullanılmakta olan tarım araçlarının mevzuatına uygun donanımlarının tamamlanıp bakımlarının yapılması ve kullanımlarında dikkatli olunması gerekiyor. Hala daha köylerimizde rastgele bir esirgeyici koruma ve kaplaması olmayan, çalışır aksamı açıkta olan eski model traktör ve tarım araçları kullanılıyor. Bunlara bağlı bilhassa parmak, el ve kol üzere uzuv yaralanmaları ile sıkça karşılaşmaktayız” dedi.

Coşkun’un sıhhat durumunun çok yeterli olduğunu, birkaç gün içinde taburcu edeceklerini belirten Şimşek, “Bu çeşit yaralanmalarda 4-5 saat içinde kopan uzuv ile yaralının hastaneye getirilmesi büyük kıymet taşıyor. Başarılı bir ameliyatla kopan ayak yerine dikildi. Bir yıl sonra büsbütün güzelleşmiş olacak” diye konuştu.

Ercan Coşkun ise kendisini düzgün hissettiğini, ayak parmaklarını oynatabildiğini tabir etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.