Optik İllüzyon Testi: Bu Fotoğrafta Birinci Gördüğünüz Şey Alakaları Ciddiye Alıp Almadığınızı Ortaya Çıkarıyor!

“Görmek inanmaktır” denir. Gördüklerine hakikaten güvenebilir misin? Optik yanılsamalar gerçeklik algımıza meydan okur; yani, bazen yahut şu anda hakikat görünen şey yanlış çıkabilir.

Günümüzün optik yanılsaması, bağlantıları ciddiye alıp almadığınızı ortaya çıkaran birinci gördüğünüz şeye dayanmaktadır. Resme bir göz atın!

Bu illüzyon kişiliğiniz hakkında ne gösteriyor? İlgileri ciddiye alıyor musunuz, almıyor musunuz?

OPTİK İLLÜZYONLAR NASIL ÇALIŞIR?

Bir uzmana nazaran, bilgiler beyin tarafından işlenen göz tarafından toplanır ve gerçekte gerçek imgeyle eşleşmeyen bir algı yaratır. Münasebetiyle algı, algıladığımızın gözümüzle yorumlanması manasına gelir.

Optik illüzyonlar, beynimizin gördüklerimizi yorumlamaya ve etrafımızdaki dünyayı anlamlandırmaya çalışması nedeniyle oluşur. Bu tıp yanılsamalar, gerçek olabilecek yahut olmayabilecek şeyleri görmek için beynimizi kandırır.

ÇİFTİ BİRİNCİ SEFER GÖRDÜYSENİZ

Bir uzmana nazaran, çifti birinci kere fark ederseniz, alakayı çok ciddiye alma eğilimindesiniz demektir. Daima sevdiklerinizi düşünürsünüz. Bu çeşit beşerler ortaklarına bağlıdırlar. Partnerinize karşı büsbütün açık ve dürüstsünüz. İlgilere ve etik pahalara kıymet veriyorsunuz.

İLK EVVEL GENEL BİR PATLAMA GÖRDÜYSENİZ

Bir uzmana nazaran, birinci evvel genel bir patlama fark ederseniz, bu tahminen de kolay kolay tehdit edildiğiniz manasına gelir. Risk almanız pek muhtemel değildir. Sonuçlarının ne olacağını bilmediğiniz şeyleri yapmaktan da hoşlanmıyorsunuz. Fikriniz kolaylıkla değişir. Yani, bir şeyin korkutucu olduğunu düşünüyorsanız, başa çıkamayacak kadar riskli yahut rahatsız edici olmalıdır. Genelde bundan büsbütün kaçınmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.