MSB: 1 yılda 1980 işçi ihraç edildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), FETÖ ile iltisaklı tek işçi kalmayana dek çabanın süreceğini belirterek, son 1 yılda 1980 çalışanın ihraç edildiği, 561 işçinin de rütbesinin geri alındığını açıkladı. 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, MSB’nin FETÖ ile çabası konusunda kamuoyuna yanlış bilgiler vererek manipülasyon yapma gayretinde olan kimi şahısların, MSB ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ni (TSK) maksat almaya devam ettiği bildirildi.

Açıklamada, “15 Temmuz sonrası yurt içi ve hudut ötesinde düzenlenen harekatlarda ve sayısı ve çapı giderek artan büyük tatbikatlarda elde edilen muvaffakiyetler, FETÖ’den temizlendikçe daha da güçlendiğimizin en açık göstergesidir. Bu muvaffakiyete kim gölge düşürmek isterse istesin başaramayacak, asil milletimizin bağrından çıkan kahraman Mehmetçiğin moral ve motivasyonunu bozamayacaktır. Palavra yanlış bilgilerle sorumsuzca yapılan telaffuz ve aksiyonların kimlerin işine yaradığı, kimlerin neleri perdelemek istediği ya da kimler tarafından yaratıldığı, yaratılmak istendiği de dikkate alınması, yeterli kıymetlendirilmesi ve göz arkası edilmemesi gereken bir durum ve gerçekliktir” sözlerine yer verildi.

“ARTAN ŞİDDET VE TEMPODA UĞRAŞIMIZ DEVAM EDECEK”

Bakanlık bünyesinde FETÖ ile iltisaklı tek bir işçi kalmayıncaya kadar gayretin sürdürüleceği kaydedilen açıklamada, şu tabirlere yer verildi;

*TSK’mızın ulu üniformasını hiçbir hainin taşımasına asla müsaade edilmeyecektir. FETÖ ile gayret hukuk çerçevesinde tüm ünitelerde tıpkı anlayış, disiplin ve kriterlerle yürütülmekte, devletimizin istihbarat kurumlarından, birimlerimizden ve başka kaynaklardan elde edilen istihbarat ve bilgilere kesinlikle gerekli süreç yapılmaktadır.

*Nitekim bugüne kadar 24 bin 395 işçi ihraç edilmiş, 2 bin 567 işçinin rütbeleri geri alınmıştır. Son 1 yılda ise 1980 işçi ihraç edilmiş, 561 çalışanın de rütbesi geri alınmıştır. Yani başta FETÖ olmak üzere terör örgütleri ile artan şiddet ve tempoda gayretimiz devam etmektedir, edecektir.

*Bu vesileyle; 15 Temmuz’da ‘ordu-millet’ gerçeğini bir sefer daha sergileyerek canlarını feda eden tüm şehitlerimizi; ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kere daha rahmetle ve minnetle yad ediyor, hayatta olan gazilerimize, şehit ve gazilerimizin değerli ailelerine; sevgisi, itimadı ve duasından güç aldığımız asil milletimize, hürmet ve şükranlarımızı sunuyoruz. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.