Mardinli vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan için 11 kurban kestirdi

Artuklu ilçesi İnhisar Mahallesi Muhtarı Veysi Toparlı ile bağlantı kuran Almanya’da yaşayan Mardinli Mehmet Salih Eken, muhtara vekalet vererek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ismine 1’i dana, 10’u kuzu olmak üzere toplam 11 adet kurban kesti. Muhtar Toparlı, avluda kasap tarafından tekbirler eşliğinde kesilen kurbanların mahallede bulunan gereksinim sahiplerine dağıtılacağını söyledi.

“SEVGİMİZ SONSUZDUR”

Kendisine Almanya’daki yakını tarafından cumhurbaşkanı ismine kurban kesilmesi için vekalet verildiğini belirten Teker Mahallesi Muhtarı Veysi Toparlı, “Almanya’da yaşayan Mehmet Salih Eken ve Abdulkadir Başkan, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için kurbanlar kesti. Biri dana, 10 tane kuzu olacak halde kısmını gerçekleştirdik. Allah hayırlarını kabul etsin, eksik olmasınlar. Bunlar Erdoğan’ı çok seviyorlar. Aslında cumhurbaşkanımızı da Almanya’ya gittiği vakit kesinlikle konuk ediyorlar. Bizi de liderimizi yalnız bırakmadığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Amca çocuğum dedi ki, ‘Biz sana vekalet vereceğiz, Erdoğan ismine Mardin’de kurban kes’ dedi. Ben de hayvanları aldım. Liderime da haber verdim. Bu türlü bir şeyin yapılacağını söyledim. Allah ondan razı olsun, bizi kırmadı ve geldi. Bu iş Erdoğan sevgisidir. Allah onu eksik etmesin, cumhurbaşkanına sevgimiz sonsuzdur. Canımız ona feda” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ismine teşekkür eden AK Parti Artuklu İlçe Lideri Serdal Bağış, “Almanya’da yaşayan çok bedelli hemşehrimiz Mehmet Salih Eken, bizim Mardin’de Teker Mahalle Muhtarımız Veysi Toparlı’yı arayarak

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ismine 1 dana, 10 tane kuzu kesmesini istedi. Biz de bugün muhtarlarımızla birlikte bunu gerçekleştirdik. Kurbanlar kesildi. Allah kabul etsin. Cumhurbaşkanımız ismine kendilerine teşekkür ediyoruz. Kurbanlarımızı da Monopol Mahallemizde muhtaçlık sahiplerine dağıtacağız inşallah” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.