Kılıçdaroğlu isim vermeden Fatih Altaylı’ya ateş püskürdü: Biz daha ölmedik

Altılı masa cephesinde adaylık krizi tırmanarak büyüyor. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘aday olacağım’ baskısı kendi kesitinin büyük çoğunluğu tarafından dayanak görmüyor hatta reaksiyonla karşılanıyor.

Son olarak Fatih Altaylı bugün yazdığı köşe yazısında, “Kemal Beyefendi, CHP içindeki bir kümenin adayı olabilir. Pekala halk ister mi!” tabirleriyle Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçek aday olmayacağını belirtti.

‘CHP KİTLESİ BİLE KILIÇDAROĞLU’NU TAM SİNDİREMEMİŞKEN…’

Altaylı, “Tüm CHP kitlesinin bile tam olarak içine sindiremediği bir Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Türkiye’nin içine sindiremezsiniz. Bu seçim genel merkez yanlışından kaynaklanan bir nedenle kaybedilirse, emin olun CHP seçmeni CHP binasını yerle bir eder” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN SERT TEPKİ

Altaylı’nın yazısı muhalif kesimde büyük ses getirdi. Öyleki CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da reaksiyonsuz kalamadı. Kılıçdaroğlu Twitter üzerinden paylaştığı iletilerde Fatih Altaylı’nın ismini kullanmadan adeta ateş püskürdü.

‘ONLARI PEK GÜZEL BİLİYORUZ

Kılıçdaroğlu, köşelerden kendisine ders verilmeye kalkışıldığını belirterek, “Şunu çok güzel bilsinler ki biz daha ölmedik. Onların da ne olduğunu pek düzgün biliyoruz” dedi.

‘MUHALİF MÜELLİF OLDULAR’

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımları şu biçimde:

“Bir küme konuşmamda söylediğimi tekrar hatırlatma muhtaçlığı duydum. Bu sefer daha net söyleyeyim… Son vakitlerde kerameti kendinden menkul birtakım bireyler bir anda muhalif müellif oldular. 20 yıllık yandaşlıktan sonra, bir baktık oluvermişler işte.

‘KÖŞELERİNDE DERS VERMEYE KALKIYORLAR’

Bunların kimileri köşe muharriri, kimileri araştırmacı formatında önümüze çıkıyorlar; muhalefet nasıl yapılır, kelle koltukta çaba eden bana öğretmeye kalkıyorlar. Tekraren suikast teşebbüsüne uğramış bana, köşelerinde ders vermeye kalkıyorlar.

‘ATEŞ OLSALAR CÜRMÜ KADAR YER YAKARLAR’

Şunu çok güzel bilsinler ki biz daha ölmedik. Onların da ne olduğunu çok âlâ biliyoruz. Haksızlıklar karşısında kalemini dahi oynatmayan, televizyonlarda konuşmayan, “Alo Holdinglerin” medyası bana ders vermeyi bıraksın, ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar. Bu bu türlü biline.”

DAHA EVVEL DE SONER YALÇIN’I AMAÇ ALMIŞTI

CHP Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ortasındaki adaylık yarışının doruğa çıktığı devirde bomba bir çıkış yapmış ve İmamoğlu’na yakın muhalif gazeteci Soner Yalçın’a reaksiyon göstermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.