Kaan Boşnak’tan şiddet gördüğünü söyleyen Başak Ceylan Torun’dan olay açıklama: Uyuşturucu, intihar ve şiddet…

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un solisti Kaan Boşnak ile evli olan organizatör Başak Ceylan Torun, eşinden şiddet gördüğünü açıklamış, ünlü müzikçi ise toplumsal medya hesabı aracılığıyla açıklamalarda bulunan eşi Başak Ceylan Torun’a cevap vermişti. Şiddet gördüğü savlarını tekrarlayan Başak Ceylan Torun, açıklamalarına bir yenisini ekledi.

“HUKUKİ SÜREÇLERİ BAŞLATACAĞIZ”

Mayıs 2011’de Engin Sevik ve Kaan Boşnak tarafından kurulan alternatif rock kümesi Yüzyüzeyken Konuşuruz’un solisti Kaan Boşnak ile evli olan Başak Ceylan Torun’un eşi Kaan Boşnak’a yönelik açıklamaları magazin dünyasına bomba üzere düşmüş, ünlü müzikçi ise eşinin “Bu vakte kadar ailem ve çocuğum ziyan görmesin diye daima sustum, açıklama yapmadım. Artık oğluma, kendi aileme ve bana yaşatılan üzücü durumları açığa kavuşturmak üzere avukatlarım ile gerekli hukuksal süreçleri başlatacağız.” halindeki açıklamalarının akabinde sessizliğini bozmuştu.

“GERÇEK DIŞI HABER VE İFTİRALAR”

Avukatı aracılığı ile bir açıklama yapan Boşnak, “Basına yansıyan ve kamuoyuna servis edilen gerçek dışı haber ve iftiralardan, sizlerle birlikte ve eş vakitli olarak haberdar olmuş durumdayız” demişti.

“FİZİKSEL VE RUHSAL ŞİDDETİN GERÇEK MAĞDURU KAAN BOŞNAK”

Boşnak’ın avukatı Ayşegül Mermer ise “Fiziksel ve ruhsal şiddetin gerçek mağdurunun müvekkilimiz Kaan Boşnak olduğu bu süreçte, kamuoyunun hassasiyetlerini suiistimal etme saiki güden ve müvekkilimizin kişilik hakları ile prestijini maksat alan gerçek dışı argümanlara karşı yasal yollara acilen başvurulacaktır. Bu iftiraların muhatapları ile müvekkilimiz, Şanlı Türk Mahkemeleri önünde hesaplaşacaktır. Bu çerçevede Bakırköy Aile Mahkemeleri nezdinde önlem talepli yapılan birinci müracaatımız lehimize sonuçlanmış olup bu da haklılığımızın birinci göstergesidir. Bu süreçte, bilhassa müvekkilimizin oğlunun ruhsal sıhhatinin etkilenmemesi ismine gerekli bilgi ve evrakları sırf mahkemelerle paylaşmayı uygun buluyor, bu sebeple tıpkı objektif davranışı ve hassasiyeti siz kıymetli basın mensuplarından da beklemekteyiz” açıklamasında bulunmuştu.

Kaan Boşnak hakkındaki savlarını tekrarlayan Başak Ceylan Torun, toplumsal medya hesabı aracılığıyla bir sefer daha açıklamalarda bulundu. 2020 yılında Kaan Boşnak ile dünyaevine giren Başak Ceylan Torun, o günden bu yana Boşnak’tan şiddet gördüğünü belirterek gebeyken dahi Boşnak’ın kendisine şiddet uyguladığını söyledi.

“UYUŞTURUCU, ŞİDDET, İNTİHAR TEŞEBBÜSLERİ VE ALDATILMA ÇARKINDA DÖNDÜM DURDUM”

25 günlük bebeği ile terk edildiğini lisana getiren Başak Ceylan Torun, Kaan Boşnak’ın çocuğunu aramadığını belirtti. Güç günler yaşadığını vurgulayan Başak Ceylan Torun, paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Evlendiğim günden beri uyuşturucu, şiddet, intihar teşebbüsleri ve aldatılma çarkında döndüm durdum.
Dövüldüm, gebeyken de dövüldüm, tehdit edildim, aşağılandım, 25 günlük bebeğimle terk edildim. Ben bu kadar şey karşısında sessiz kalıp, çocuğunu tek başıma büyütmeye çabalarken, sütü kesilen ve 25 günlük lohusa olan bir anneye bunları yaşatıp, o hiçbir şey olmamış üzere konserlerine ve olağan hayatına devam etti, bizi yok saydı. Bütün uğraşlarıma karşın bir kez bile çocuğunu ne aradı ne gördü, ne de rastgele bir takviyede bulundu. Bundan sonraki süreçte bütün delillerimle mahkeme önünde olacağım. Bunun üzere onlarca ses kaydı, görüntü, fotoğraf ve hastane raporlarımı mahkemeye sunacağım. Yalnızca basına haber yapılmasın diye, hastaneye götürülmediğim için konuta kapatıldığımda, çocuğum karnımda üç gün hareket etmedi. Ben çok fakat çok güç günler yaşadım. Ve yalnızca “o ünlü, aman basın, aman magazin” diye tehdit edildim. Onun mesleği ve onun prestiji önde tutularak, benim bu yaşadıklarımı olağanlaştırılmak ve beni susturup bastırmak istediler. Bu saatten sonra şiddet karşısında artık daha fazla susmayacağım. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.