İzmirli bayanların kahkaha yogası

İzmir’de bayanlar için bol kahkahalı bir tertip düzenlendi.

Kahkaha Yogası Eğitmeni ve Memnunluk Bilimi Koçu Yeliz Günal, Gaziemir’de bir küme bayana kahkaha yogası eğitimi verdi.

Kahkaha atma egzersizi

Eğitimlerde yanlışsız nefes almayı öğrenen bayanlar, eğitmenin yönlendirmesiyle kahkaha atma antrenmanları yaptı.

Kahkahaların yükseldiği aktiflikte bayanlar, uzun müddettir bu türlü gülmediklerini ve kahkaha yogasının kendilerine çok yeterli geldiğini söz etti.,


“Çocukluk sevincine geri götürüyor”

Eğitmen Yeliz Günal, “Kahkaha yogası, hiçbir nedeni olmadan attığımız kahkahaların gerçeğe dönüşmesi. Bugün bunu kadınlarımızla deneyimliyoruz. Kahkaha yogası, bedende sertonin salgılıyor, bizi çocukluk sevincimize geri götürüyor. Biz genelde çocuklarla ve yaşlılarla çalışıyoruz, kurumsal yerlerde çalışmalar yapıyoruz.

Çok hoş geri dönüşler alıyoruz. Bilhassa çocuklar kahkaha yogasından sonra irtibat kurmakta büyük yol kat ediyor. Kahkaha yogası bilimsel bir tekniktir. Bu yüzden eğitmen tarafından yapılmalıdır. En az 4 seans kahkaha yogası yaptığımızda önemli manada geri dönüşler alıyoruz.


“Kahkaha yogasına başlamadan evvel arayış içerisindeydim”

Beyin, gerçekle gerçek olmayanı anlayamadığı için yüzünüzdeki hafif bir tebessüm bile sizin gün içerisinde keyifli olmanıza yarıyor. Ben de kahkaha yogasına başlamadan evvel arayış içerisindeydim ve çok üzgün bir dönemimdeydim. Kimi rahatsızlıklarla uğraş ediyordum. Kahkaha yogasını hayatıma soktuktan sonra birtakım ilaçlarımı bıraktım, kilo verdim. Çocuklarımla irtibatım gelişti” dedi.


“Uzun müddettir gülemiyordum”

Kahkaha yogası sırasında sık sık kahkaha atan ve kendilerine tutamayan bayanlar da aktiflik nedeniyle çok keyifli olduklarını söyledi. Zeynep Pak, “Kahkaha yogası çok hoş geçiyor. Gülmek çok güzel geldi. Kahkahamız bitmesin” derken, Raziye Yıldız da “Gülmemi tutamıyorum. Beynimize duş aldırdık, diyaframdan nefes aldık, çocuklar üzere neşelendik” ifadelerini kullandı.

Melek Ay isimli bayan ise “İlk sefer bu türlü bir aktifliğe katıldım ve çok mutlu kaldım. Uzun müddettir gülmüyordum, hatta kahkaha atamıyordum. Şu anda kahkaha atıyorum, çok hoş” sözlerine yer verdi.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.