Hayat pahalılığına isyan edip faturalarını, market fişlerini TÜİK’e yolladılar

İstanbul Kadıköy’de “Geçinemiyoruz” diyenler hareket düzenledi. TÜİK’e fiş, fatura ve kira dekontlarını yollayan vatandaşlar, “Sokağa adım attığımız anda ulaşımdan, temel besine faturalardan kiralara kadar her an daha da derinleşen yoksulluk gerçeğinde yaşıyoruz” dedi.

Hayat pahalılığına karşı “Geçinemiyoruz” diyenler İstanbul Kadıköy’de PTT binası önünde toplanarak aksiyon düzenledi. Aksiyonda “Yalan Makinesi TÜİK! Sayılar Palavra, Yoksulluk Gerçek” pankartı açıldı.

Geçinemeyenler, “Çarşıdan, pazardan, kiralardan haberiniz olmayabilir lakin bizim var!” diyerek, Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) fişlerdeki, faturalardaki, kira dekontlarındaki gerçek sayıları yolladı.

“ÇARŞI-PAZAR İLE TÜİK’İN SAYILARI ORTASINDA UÇURUM VAR”

“Eskiden ayın sonunu getiremiyorduk, artık ayın ortası dahi gelmiyor! “ diyen aksiyoncular, yaptıkları basın açıklamasında, “Yalan makinesi TÜİK’e halkın enflasyon paketini yolladık. İçine faturalarımızı, market fişlerimizi, ulaşım, sıhhat, eğitim masraflarımızı, kira dekontlarımızı koyduk. Tahminen bu sefer gerçek hesaplar. Marketlerde, pazarlarda, mutfaklarda yaşadığımız gerçek enflasyon ile TÜİK sayıları ortasında uçurum var. Sokağa adım attığımız anda ulaşımdan, temel besine faturalardan kiralara kadar her an daha da derinleşen yoksulluk gerçeğinde yaşıyoruz” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.