‘Evde Tek Başına’ sinemasının yıldızı, tecavüzle suçlanıyor

Fenomen sinema serisi, Konutta Tek Başına’nın (Home Alone) oyuncusu Devin Ratray’e 2017’de bir bayanın içkisine ilaç attıktan sonra tecavüz ettiği teziyle soruşturma başlatıldı.

Ratray, sinemada başrol Kevin’in zorba ağabeyi Buzz’ı oynuyordu.

KIZ ARKADAŞINA ŞİDDET UYGULADIĞI İÇİN TUTUKLANMIŞTI

Independent Türkçe’de yer alan habere göre; Lisa Smith, 2017’de aktörün ABD’nin New York kentinde Manhattan bölgesindeki konutunda cinsel istismara uğradığını öne sürerken 45 yaşındaki Ratray, suçlamaları reddetti.

Ünlü oyuncu, geçen aralıkta da kız arkadaşına şiddet uyguladığı için tutuklanmıştı.

Ratray’in fizikî şiddetle suçlandığını öğrenen Smith, 2017’de oyuncu hakkındaki şikayetinin neden takip edilmediğini öğrenmek için yetkililerle bağlantıya geçti.

Konuyu basınla da paylaşan Smith, CNN’e konuştu. Smith, olay yaşandığı sırada Ratray’le 15 yıllık arkadaş olduklarını, ağabeyi ve bir arkadaşıyla birkaç içki içtikten sonra oyuncunun meskenine gittiklerini söyledi.

“GÖZLERİMİ NİTEKİM AÇAMIYORDUM”

Smith, Ratray’in kendisine ısrarla belirli bir bardaktaki içkiyi ikram ettiğini belirtti:

“Sonraki gün uyandığımı ve hareket edemediğimi hatırlıyorum. Gözlerimi nitekim açamıyordum fakat sesleri duyuyordum ve ne olduğunu hissediyordum.”

‘İKTİDARSIZIM’ DEYİP REDDETTİ

Smith sonraki gün Ratray’le yüzleşmek için bildiri attığını ve oyuncunun “iktidarsızlığı sebebiyle seks yapmasının mümkün olmadığını” söyleyerek iddiayı reddettiğini belirtti. 

Ratray’in yansısının akabinde polise gidip şikayette bulunan Smith, yetkililerin uzun müddet boyunca mevzuyu ele almaması karşısında sarsıldığını söyledi. CNN’in irtibata geçtiği Ratray, o geceyi hatırladığını lakin seks yapmadıklarını tabir etti.

Detaylı açıklama yapmayan Manhattan polis departmanı yetkilileri mevzu hakkında Smith’le temas halinde olduklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.