Eski ABD Lideri Bill Clinton: 51. Bölge’ye uzaylıları araştırmaları için casus gönderdim

Eski ABD Lideri Bill Clinton, geçen hafta Late Late Night with James Corden programına konuk oldu. Corden’ın sorularını yanıtlayan Clinton, Roswell Kazası’na dair merak edilenleri de cevapladı. ABD’nin New Mexico eyaletine bağlı olan Corona kentinde 1947 yılında yaşanan balon kazasında uçak bir disk bulunduğu argüman edilmiş ve ABD hükümetinin bulguları sakladığı öte atılmıştı.

75 yaşındaki Clinton, kendisinin ve devrin Genelkurmay Lideri John Podestana’nın Roswell Kazası hakkında gerçeği öğrenmek için her türlü teşebbüste bulunduklarını söyledi. Clinton, net bir sözle, “51. Bölge’de mutlaka uzaylılar yoktu” dedi.

‘BİLDİĞİM HİÇBİR UZAYLI HADİSESİ YOK’

Eski lider, bölgeye o periyot Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak çalışan Sandy Burger’ı gönderdiğini aktararak şöyle konuştu:

“Bununla nasıl baş edebileceğimizi bulmamız gerektiğini söyledim. Zira teknolojik açıdan görünmezlik araştırmalarımızın birçoklarını burada gerçekleştiriyoruz. Radarların tespit edemediği uçaklarımıza dair çalışmalar üzere. Bu kadar bâtın bir yer olmasının nedeni bu.”

Clinton ayrıyeten, “Ama (bildiğim) hiçbir uzaylı olayı yok” diye de kelamlarına ekledi.

Yüksek güvenlikle korunan 51. Bölge bugün hâlâ halka kapalı ve UFO savları kelam konusu olduğunda ismi sıkça anılan bir bölge.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.