ÇYDD’nin istekli gençlerinden Bergama halkına alkışlanacak takviye

Çağdaş Ömrü Destekleme Derneği (ÇYDD) İzmir Şubesi üyesi gençler, Bergama’nın Çamavlu Köyü’nde 118 çocuğa kodlama, vals dansı, kukla, yaratıcı drama üzere bir dizi alanda etkinlikler düzenledi.

Okulun ve etrafının tadilatını da yapan gençler, köy sakinlerini de unutmadı. ÇYDD, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Köyde-İz proje takımı ile “Köyde Şenlik Var” projesini hayata geçirdi. ÇYDD’nin istekli gençleri, proje kapsamında evvel Bergama’nın Çamavlu Köyü’ndeki okul ve başka ortak kullanım alanlarının tadilatını gerçekleştirdi. Köy okulu, çocuklar ve köylülerle birlikte baştan aşağı yenilendi.

Gönüllü gençler, çocukların yanı sıra köy sakinlerine de tarım, hukuk, bayan sıhhati, ağız ve diş sıhhati mevzularında seminer verdi. Projede misyonlu istekli gençler, köyde yaşayan çoğunluğu bayan yetişkinlere keçe ve sabun üretimini da öğretti. Çocuklarla birlikte toplam 895 bireye ulaşılan proje sonunda kapanış şenliği gerçekleştirildi. Çalışmalar köy meydanında sergilendi. Gençlerle valsi öğrenen çocukların gösterisi büyük beğeni topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.