Bugünün Gündemi (6 Nisan 2021)

6 Nisan 1920

1- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, çalışma ziyareti kapsamında bulundukları Birleşik Arap Emirlikleri’nde Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan tarafından kabul edilecek.

(Abu Dabi) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde MYK toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/14.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, AFAD koordinasyon toplantıları ve il eğitim değerlendirme toplantılarına katılacak, konteyner kentler ve AK Parti il başkanlıklarını ziyaret edecek.

(Adıyaman/Malatya/09.30-16.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- TBMM’den

Genel Kurul, gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanacak.

Dışişleri Komisyonunda bazı uluslararası anlaşmalar ele alınacak.

(TBMM/14.00/12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) projeleri imza törenine katılacak ve Pazarcık esnaf çarşısı inşaatında incelemelerde bulunacak.

(Kahramanmaraş/11.00-17.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ereğli’de AK Parti İlçe Başkanlığını, Belediye Başkanlığını, MHP İlçe Başkanlığını, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret edecek, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının başkanlarıyla toplantı yapacak.

(Konya/16.00/17.00/17.15/17.30/17.45) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu toplantısında faiz kararını açıklayacak, haftalık para ve banka istatistiklerini duyuracak.

(Ankara/14.00/14.30)

4- Türkiye İstatistik Kurumu, 2022 yılı ölüm ve ölüm nedenleri ile mayıs ayına ilişkin motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

KÜLTÜR SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CVK Park Bosphorus Hotel’de Türkiye Otelciler Birliğinin aylık bilgilendirme toplantısına iştirak edecek.

(İstanbul/13.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’na katılacak.

(Ankara/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- 3. Avrupa Oyunları’na Polonya’da çeşitli branşlarda mücadelelerle devam edilecek. Milli sporcular karate, artistik yüzme, atıcılık ve kanoda müsabakalara çıkacak.

(Bielsko-Biala/Oswiecim/Wroclaw/Krakow) (Fotoğraflı)

3- Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nin final serisi üçüncü maçında Semt77 Yalovaspor, Yılyak Samsunspor Basketbol’u konuk edecek.

(Yalova/18.00) (Fotoğraflı)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir