Bu Tahminlere Dikkat: Bitcoin Eylül’de Ne Yapacak?

Bir analist, birkaç yüz dolarlık bir meselenin Bitcoin (BTC) fiyat hareketini “short squeeze”den ayırabileceğini söylüyor. Bir başka analist’e göre, BTC fiyatı büyük olasılıkla Eylül ayında bir hareketsizlik dönemine girecek.

Analist 20.700 dolarlık short squeeze tetikleyicisini gözlüyor

Bitcoin, çevredeki farklı görüşlerle bir sonraki kopuşun hangi yönde olacağı konusunda çok az fikir veriyor. Riskli varlıklar üzerindeki aşağı yönlü baskı ve güçlü bir ABD doları ortasında, genel konsensüs, uzun vadeli zayıflığın devam etmesinden yana.

Bununla birlikte, popüler analist Crypto of Capo için, önce bir rahatlama sıçramasının girmesi için hala neden var. Ani kayıpların devam etmesini bekleyen piyasanın çoğunluğu sayesinde, short pozisyonların “squeeze” gerçekleşmesi mümkün. Bunun da spot fiyatı çok günlü işlem aralığından 23.000 dolara kadar itmesi olası. Analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Ana düşüş TL kırıldı. Short squeeze’in yükseliş teyidi, 20.700-20.800 direncinin kırılması anlamına geliyor. Bundan sonra 22.500-23.000 görmemiz gerekiyor. Short squeeze fikri için geçersiz olma: 19.500’ün kırılması olur. Ana onay: 19.000’in temiz bir kırılması olur.

Bitcoin (BTC) tarihsel olarak kötü ayına giriyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin boğaları rallinin kontrolünü ele geçiremedi ve BTC’yi ayıların eline itti. BTC fiyatı, satış baskısı ve düşüş hissiyatının ortasında 20.000 dolar seviyesinin altına düşmeye devam ediyor. Analistlere göre, Bitcoin büyük olasılıkla Eylül ayında bir hareketsizlik dönemine girecek. Eylül, 2017’den bu yana Bitcoin için tarihsel olarak kötü bir ay oldu. BTC fiyatı, son 5 yılda Eylül ayında ortalama %8,5 düştü. Bununla birlikte, kripto analistleri, fiyat düşüşü nedeniyle benimsenme sırasında temeller ve on-chain aktivitenin iyileşmesi nedeniyle bu yılın farklı olduğunu söylüyor.

Bitcoin fiyatı, önceki bir raporda tahmin edildiği gibi, piyasa genelindeki satış nedeniyle 21.000 doların altına düştü. Bitcoin fiyatı uzun bir hareketsizlik döneminde. Toplam blok ödülündeki ücretlerin yüzdesi düşük olduğu için Bitcoin ağ talebi düşük. Tarihsel olarak, blok ödülündeki ücretlerin yüzdesi %3’ün altına her düştüğünde, BTC aşırı satılıyor. Metrik %3’ün üzerine çıktığında ise düşüş döngüsü genellikle sona eriyor.

Toplam Blok Ödülünde Bitcoin Ücret Yüzdesi / Kaynak: CryptoQuant

Uzmanlara göre yatırımcıların, toplam blok ödülündeki ücretlerin yüzdesi %3’ün üzerine çıkana kadar beklemeli. Çünkü bu yüzde, ağdaki artan talebi gösterecek ve potansiyel pazar gücü hakkında fikir verecek. Uzmanlar, yeni boğa döngüsünün, ağ talebi hala düşük olduğu için hala uzak olduğunu kaydediyor. Bu nedenle uzmanlara göre, yatırımcıların net bir yükseliş sinyali için bir ayı rallisini beklemesi gerekiyor. Ayrıca, Fed Başkanı Jerome Powell’ın şahin duruşu ve uyuyan balina hesaplarının satışları, Bitcoin fiyatında daha fazla kayma olasılığını gösteriyor.

Kripto analistleri Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında ne diyor?

Kripto analisti Michaël Van de Poppe, Bitcoin’in hala 19,9 bin dolardan düşebileceğini söylüyor. Analist, “Kartlarda 19,5 bin dolarlık bir süpürme var,” diyor. Ayrıca, yükselişin devam etmesi için daha düşük zaman dilimlerinde 20,6 bin dolarlık bir kırılmayı tercih ediyor.

Crypto Birb’e göre, çoğu kripto para birimi 20 günlük SMA’nın altında olduğu için kripto piyasası zayıf ve durgun. Bu yüzden, 200-WMA’nın 23 bin dolarda kırılması Bitcoin için çok önemli.

Crypto Tony’ye göre, Eylül tarihsel olarak BTC için düşüş ayı. Bu yüzden analist, sahte çıkışlar, oynaklık ve hareketsizlik bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.