Ben Bu Cihana Sığmazam Leyla kimdir? Gerçek ismi nedir? Ebru Özkan hayatı ve rol aldığı üretimler

Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde Leyla Türk karakterini canlandıran ünlü oyuncu Ebru Özkan izleyiciler tarafından araştırılıyor. Birbirinden farklı üretimlerde yer alan ünlü oyuncu Ebru Özkan Saban ATV ekranlarında yayınlanacak Ben Bu Cihana Sığmazam birisinin takımında yer aldı. İşte Ebru Özkan hakkında merak edilen tüm detaylar…

BEN BU CİHANA SIĞMAZAM LEYLA KİMDİR?

Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde Cezayir Türk ile evlenmeyi kabul eden Leyla, bütün şiddetli hayat koşullarını kabul etmiş olan yürekli bir bayan olarak ekranlara gelecek. Kocasının mevt haberini ve tıpkı gün içerisinde aldığı bebek haberi bahtın bir oyunudur.

Cezayir Türk’ün hayat arkadaşı olan Leyla yaşadığı tüm müddet boyunca Cezayir’den öğrendiği her şey hayatına uygulamaya devam eder. Hayatımda şükreden ve sabreden bir karakter olarak karşımıza çıkan Leyla eşinin yokluğunda annesi bildiği Gülendam Türk’le aileye hayatta tutmak için elinden geleni yapar. Eşinden ona kalan en büyük hatıra olan kızı Suna’yı babasızlığı hissetmemesi için her şeyi yapacaktır.

Hayatı adeta imtihanlarla dolu olan Leyla 15 sene sonra kocasının yaşadığını öğrenir.Hayatı boyunca sevdiği tek kişi olan Cezayir’i karşısında gören Leyla yıllardır kandırıldığını anlar. Lakin Leyla’nın yaşayacakları yalnızca bununla da kalmayacaktır Cezayir ile birlikte gelen yeni bir ailenin varlığı Leyla’nın yeni imtihanı olacak.


EBRU ÖZKAN KİMDİR?

1978 yılında dünyaya gelen Ebru Özkan 18 Kasım Ankara doğumludur. Ankara Üniversitesi Lisan ve Tarih-Coğrafya Fakültesinden mezun olan Özkan, 2000’li yıllarda ekranlarda yer almaya başladı.

İlkokul eğitimini Ankara’da tamamlayan Özkan, ortaokul ve lise tahsilini Nevşehir’de aldı. Lise eğitiminin akabinde İstanbul’a yerleşen Ebru Özkan, üniversite hayatına burslu bir öğrenci olarak Bilkent Üniversitesi’nde başladı. Akabinde Ankara Üniversitesi Lisan ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde okumaya karar veren Özkan buradan mezun oldu.

İlkokul hayatında tiyatro eğitimine başlayan ve Ulusal Piyango isimli bir oyun yazan Ebru Özkan, üniversite hayatında Gözyaşı Çetesi isimli bir dizide rol aldı. Bununla birlikte modellik de yapan Özkan, Hanımın Çiftliği projesi ile oyunculuk mesleğinde tepe yaşadı. Dizide Halide karakteri ile kamera karşısına geçen hoş oyuncu, akabinde Not Defteri isimli dizide Suna karakterini canlandırdı.

2014 2017 yılları ortasında televizyon ekranlarında yer alan Paramparça isimli dizide Dilara karakteri ile izleyici karşısına çıktı. 3 dönem ekranda kalan dizide mesleğinin tepe noktasına ulaşan Özkan, 2018 yılında izle Şahin Doruğu isimli dizide Melek karakterini canlandırdı.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Hekimoğlu dizisinde İpek Tekin karakteri ile ekranlara gelen Ebru Özkan, House MD dizisinin Türkiye uyarlaması olarak ekranlarda yer aldı. 2020 yılında canlandırdığı İpek karakteri ile Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından en güzel bayan oyuncu seçildi. Ödül ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

2022 yılında Netflix’te yayınlanan Şahmaran dizisinde Çavgeş simde mistik bir karaktere hayat verdi. Birinci kez dijital bir platformda yer alan Ebru Özkan, daha sonra ATV ekranlarında yer alan Hakim dizisinde Erdal Beşikçioğlu ile başrolü paylaştı.

Disney Plus dijital platformunda ise Hekimoğlu dizisinde başrol oynadığı Timuçin Esen ile Gri isimli dizide partner oldu. 2022 yılı Eylül ayında ekrana gelecek olan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde kamera karşısına geçecek olan Ebru Özkan, Oktay Kaynarca ile başrolü paylaşacak.


EBRU ÖZKAN DİZİLERİ

Gözyaşı Çetesi

Kara İnci

Güldünya

Hanımın Çiftliği

Anneler ile Kızları

Hayatımın Rolü

Not Defteri

Paramparça

Şahin Tepesi

Hekimoğlu

Hakim

Ben Bu Cihana Sığmazam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.