Azerbaycan’da TikTok süreksiz mühletle yasaklandı

Devlet Güvenlik Hizmetinden yapılan açıklamada, “TikTok, ordumuzun başarılarına gölge düşüren, askeri sırlar içeren, toplumda yanlış bir kanaat oluşturmayı amaçlayan bilgiler yayınlamaktadır” denildi.

Azerbaycan Cumhurtiyeti Devlet Güvenlik Hizmeti, TikTok yayınlarının süreksiz olarak durdurulduğunu açıkladı.

Açıklamada şu tabirler yer aldı:

“12-13 Eylül tarihlerinde Ermenistan silahlı kuvvetlerinin Azerbaycan-Ermenistan hududunda yaptığı geniş çaplı provokasyonlara karşı silahlı kuvvetlerimiz uygun müdahale önlemlerini aldı. Halihazırda gerçekleştirilen askeri operasyonlarla ilgili sosyal medya platformu ‘TikTok’, ordumuzun başarılarına gölge düşüren, askeri sırlar içeren, toplumda yanlış bir kanaat oluşturmayı amaçlayan bilgiler yayınlamaktadır.

Azerbaycan topraklarında TikTok’un faaliyetlerinin süreksiz olarak sonlandırılmasına karar verildi ve bunun için ilgili makamlara dilekçe verildi.”

“KAMUOYUNDA PANİK YARATMAYA YÖNELİK HESAPLANAN BU TIP GERÇEK DIŞI BİLGİLERE İNANMAYIN”

Devlet Güvenlik Teşkilatı, Azerbaycan vatandaşlarını diğer sosyal medya platformlarında paylaşılan ve kamuoyunda panik yaratmaya yönelik hesaplanan bu tıp gerçek dışı bilgilere inanmamaya ve yalnızca devlet kurumlarının resmi bilgilerine başvurmaya davet etti.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.