Akşener: Eylül linçi başladı, daha evvel de emsal şeyler olmuştu

YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, son günlerdeki HDP’ye bakanlık tartışması, Buğra Kavuncu ve Yavuz Ağıralioğlu’nun açıklamaları, Kılıçdaroğlu’nun HDP’ye bakanlık konusundaki sessizliği ile ilgili “Eylül ayı geldiğinde birileri ÂLÂ Parti’yi linç etmek için harekete geçiyor. Kim yapıyor, nasıl yapıyor, neyi amaçlıyor anlamaya çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Sözcü gazetesinden Deniz Zeyrek’e konuşan Akşener, partisinin alanda yükselişe geçtiği vakitlerde bu türlü bir linç ortamı yaratılmaya çalışıldığına dikkat çekti.

Deniz Zeyrek, bugünkü yazısında Akşener ile görüşmesini şöyle aktardı:

“Sorumu kitabın ortasından sordum:

“Mansur Yavaş’ı aday yapmak için imza toplama kampanyası mı başlatıyorsunuz.”

Meral Hanım tereddüt etmeden cevap verdi:

“Yalan haber. Bakın yanlış bile demiyorum, palavra diyorum.”

“Peki nedir bu gelişmeler: HDP’ye bakanlık tartışması, Buğra Kavuncu ve Yavuz Ağıralioğlu’nun açıklamaları, Kılıçdaroğlu’nun HDP’ye bakanlık konusundaki sessizliği…”

Akşener, gelişmeleri izlediğine dikkat çekerek şunu söyledi:

“Eylül linçi başladı. Daha evvel de misal şeyler olmuştu. Eylül ayı geldiğinde birileri ÂLÂ Parti’yi linç etmek için harekete geçiyor. Kim yapıyor, nasıl yapıyor, neyi amaçlıyor anlamaya çalışıyoruz.”

İstanbul’un AK Parti’nin kalesi üzere görünen muhafazakâr semtlerine yaptığı ziyarette gördüğü ilgiye dikkat çeken Akşener, partisinin alanda yükselişe geçtiği vakitlerde bu türlü bir linç ortamı yaratılmaya çalışıldığına da dikkat çekti.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.