Akrabalarının konutundan 510 bin TL bedelinde altın ve döviz çaldılar

Konya’nın Kulu ilçesinde bir kişinin meskeninde bulunan çelik kasadaki yaklaşık 510 bin lira pahasındaki altın ve döviz, konut sahibinin düğün için meskenden ayrılmasını fırsat bilen akrabası olduğu öğrenilen şüpheliler tarafından çalındı.

Hırsızlık olayı, 24 Temmuz 2022 Pazar günü Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde bulunan emekli gurbetçi G.K.’ye ilişkin müstakil konutta meydana geldi.

ANAHTARI BULDULAR

Edinilen bilgiye nazaran, konuta giren hırsızlar eşyaları dağıtarak bulunan çelik kasanın eşyalar ortasına saklanmış olan anahtarını buldu. Hırsızlar, kasada bulunan 510 bin TL bedelindeki altın ve dövizi aldı. Hırsızlık ihbarı üzerine adrese Kulu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği takımları sevk edildi.

Ekipler konutta inceleme yaparken, yapılan görüşmede mesken sahibi G.K., daima meskende olduğunu, yalnızca olay günü kısa müddetli torununun düğününe gitmek için meskenden ayrıldığını söyledi.

POLİSLER YAKALADI

Bunun üzerine polis grupları, hırsızlık olayını G.K. ile akraba olan bireylerin gerçekleştirmiş olabileceğini kıymetlendirerek, düğünde olmayan akrabalar Kasım K. ve Furkan Ö. ile ilgili araştırma yaptı.

Araştırmada, Furkan Ö.’nün olay günü araç kiraladığı, kiralık araç içerisinde Kasım K. ve Sinan T. birlikte olduğu ortaya çıktı. Kiralık aracın GPS kayıtlarını inceleyen polis, aracın hırsızlığın gerçekleştiği saat aralığında konut etrafında bulunduğunu, daha sonrasında Ankara’ya gittiğini ve daima olarak hareket halinde olduğunu tespit etti.

Şüphelilerden öbür bir hatadan aranması olan Kasım K. 28 Temmuz Perşembe günü Ankara’da kaldığı otelde polis tarafından yakalandı. Kasım K.’nin üzerinde ve otel odasında yapılan aramada bir ölçü para ve ziynet eşyaları bulundu. Hırsızlık olayını Kasım K., Furkan Ö. ve Sinan T’nin birlikte gerçekleştirdiğini belirleyen polis, öbür şüpheliler Furkan Ö. ve Sinan T.’yi de yapılan çalışmayla yakaladı. Olayla ilgili tahkikat devam ediyor. İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.