AKP’li Ümraniye Belediyesi’nin korkuluk ihalesini üçüncü kere eski AKP’li lider aldı

Ümraniye Belediyesi’nin 20 Temmuz 2022 tarihinde yaptığı, “Ümraniye Geneli Çeşitli Mahallerde Korkuluk ve Panel Çit Üretim İşi” ihalesinin sonucu belirli oldu. 23 Ağustos 2022 tarihinde imzalanan kontrata nazaran ihaleyi, “İrtem Mühendislik İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti. + Öz Sistem Yapı İnş. Nak. Elekt. Mad. Otom. San. Tic. Ltd.Şti.” iş iştiraki 6 milyon 940 bin 700 TL’ye aldı.

İrtem Mühendislik firması, eski AKP Erzincan Merkez İlçe Lideri Tuna Güneş’e ilişkin. Şirketin merkezi Erzincan Büyük Çarşı’da bulunuyor. Güneş’in iş ortağı olan ve Murat Dinar’a ilişkin Öz Sistem şirketinin merkezi de birebir çarşıda bulunuyor. Ofis kapı numaralarının biri 235 başkası ise 236.

Tuna Güneş, iş ortağı Öz Sistem Yapı firması ile birlikte geçen yıl ve evvelki yıl da Ümraniye Belediyesi’nin korkuluk imal ihalelerini almışlardı. Ümraniye Belediyesi’nin 2020 yılına ilişkin korkuluk ihalesine 5 geçerli teklif verilmesine rağmen, 2021 yılına ilişkin ihaleye ise tek geçerli teklif Tuna Güneş ve iş ortağı Öz Sistem tarafından verilmişti. Geçen yılki ihaleyi kelam konusu iştirak, 4 milyon 787 bin 428 TL’ye almıştı.

GÜNEŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI DA OLMUŞ

AKP Erzincan Merkez İlçe Başkanlığı’nı Haziran 2014 – Kasım 2017 yılları ortasında yapan inşaat mühendisi Tuna Güneş, 2018 milletvekili seçimlerinde de AKP’den aday adayı olmuştu. Lakin Güneş, milletvekili adayı gösterilmemişti.

Tuna Güneş’in İrtem Mühendislik dışında, birebir adrese kayıtlı Fert isminde bir firması daha bulunuyor. Fert firmasını 2011’de faaliyete geçiren Güneş, İrtem Mühendisliği 2017 yılında kurdu.

AKP’li Güneş’in, Fert ve İrtem Mühendislik firmaları aracılığıyla kamu kurumlarından çok sayıda ihale aldığı biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.