AK Parti ve CHP 2023 seçimleri için çalışmalarını hızlandırdı

Haziran 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimine geri sayım sürerken, parti genel merkezlerinde çalışmalar hızlandı.

Seçim stratejilerinin belirlenmesi için mesai yapılıyor.

AK Parti 2023 için yol haritasını, 28 Ekim’de açıklayacak.

CNN Türk yayınına konuk olan AK Parti Genel Lider Yardımcısı Erkan Kandemir, “28 Ekim’de Ankara Arena’da bir programla,, önümüzdeki periyoda dair yol haritasını Cumhurbaşkanımız paylaşmış olacak. Süreci başlatıyoruz.” dedi.

Kandemir, seçimin öne alınmasının gündemde olmadığını da söyledi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da seçim stratejilerine yönelik kıymetli açıklamalar geldi.

Gerçek Gündem isimli internet sitesine konuşan Kılıçdaroğlu, hangi formülle daha fazla milletvekili çıkarılacağına yönelik simülasyon yaptıklarını açıkladı.

Kılıçdaroğlu, “Her siyasi parti en az 41 vilayette kendi logosu ile seçine girmek zorunda ya da hiç seçime girmeyecek ya da öbür partinin logosuyla girebilir. Geri kalan 40 vilayet ve 87 seçim etrafında müşterek girme ihtimali olabilir. ‘Hangi vilayetlerde ortak liste çıkarırsak hangi vilayetlerde bağımsız hangi vilayetlerde ortak listeyle girersek daha başarılı oluruz’ diye simülasyonlar yaptık. Arkadaşlarımız çalışmalarımızı öbür partilere giderek anlattı. ‘Kazancımız kaybımız ne olur?’ diye bu çalışmaları sürdürüyoruz.” dedi.

Altılı masa ikinci çeşit görüşmelerin birincisini 2 Ekim’de gerçekleştirecek.

CHP’nin çalışmasının o toplantıda gündeme gelmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.