8’den Fazla Bilen Analist: Bu Meme Coin Patlayabilir!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti ve trader, meme coin Dogecoin’in (DOGE) büyük bir ralliye yönelebileceğini tahmin ediyor.  İşte detaylar…

Smart Contracter, en büyük meme coin projesini yorumladı

Smart Contracter olarak bilinen takma adlı analist, 210.500 Twitter takipçisine, Dogecoin’in çok aylık bir düşüş trendine tanık olduktan ve yatay birikimden çıktıktan sonra büyük bir rallinin zirvesinde olabileceğini söylüyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

DOGE’da iyi bir hacimle iki aylık birikim patlaması var. Dürüst olmak, gerekirse muhtemelen iyi bir al-ve-unut oyunu.

DOGE, 2019’daki BTC hareketlerini taklit ediyor

Smart Contracter’a göre, köpek temalı kripto para şu anda Bitcoin’in (BTC) 2019 fiyat hareketini taklit ediyor. O sırada, amiral gemisi kripto varlığı da yan birikimden çıktı. Aylarca süren ağır düşüş fiyat hareketine katlandıktan sonra yaklaşık 4.000 dolardan yükseldi. 14.000 doların biraz altına ulaştı. Analist, DOGE’un bu hareketinde gerçekten bir şansı olduğunu düşünmekte. Ayrıca, birçok insanın da bu durumu öngördüğüne inanmakta.

Bir varlığın destek ve direnç seviyelerini belirlemek için bir teknik analiz yöntemi olan Fibonacci geri çekilme seviyelerine dayanan Smart Contracter, Dogecoin için 0,50 doların biraz altında bir hedef fiyat belirliyor. Yani, DOGE için mevcut fiyatı 0.08 dolardan yüzde 500’ün üzerinde bir yukarı potansiyel olduğunu gösteriyor.

Meme coin projeleri boğa koşusunda: İşte piyasadaki son durum

Piyasa değerine göre en büyük iki meme coin olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB), son 24 saatte kayıp verdi. Düşüşe rağmen, her iki kripto para da son yedi gündeki büyük kazançlar sayesinde piyasanın geri kalanından öne çıktı. Bu haftanın başlarında 0,088 doların üzerinde 10 haftanın en yüksek seviyesine ulaşan DOGE, hafta boyunca yüzde 13.4 artışla 0,081 dolardan işlem görüyordu; SHIB, aynı dönemde yüzde 20,6 gibi devasa bir artışla 0,00001488 dolardan el değiştiriyor. DOGE ve SHIB işlem hacimleri son gün önemli ölçüde düşerek sırasıyla yüzde 60 ve yüzde 20 düştü.

İki meme coin’in son fiyat hareketi, geçtiğimiz gün değerlerinin düştüğünü gören diğer birçok büyük kripto para birimiyle keskin bir tezat oluşturuyor. Köpeklerden ilham alan kripto para birimlerinin aksine, piyasa liderleri de hafta boyunca ağır kayıplar yaşadı. BTC, yazı yazılırken 23.414 dolardan el değiştiriyor. ETH şu anda 1.846 dolardan işlem görüyor.

Analistin önceki tahminleri

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Smart Contracter, doğru tahminleriyle geniş bir takipçi kitlesi kazandı. Analist, 2020 yılında BTC’nin 3.200 dolara gerileyeceğini öngördü. Ayrıca Bitcoin’in, aynı yılın sonunda ralli yapacağını isabetli bir şekilde bildi. 2021’de ise 23.000 dolarlık tahminiyle gündeme geldi. Diğer yandan, en büyük altcoin Ethereum için 1.600 dolara düşüşü ve Eylül 2021’deki düşüşü bildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.