25 metrekare odaya 3 bin 500 lira kira isteyen mesken sahibi konuştu

İstanbul Eyüpsultan’da 25 metrekarelik bir odaya 3 bin 500 lira kira isteyen Veli Budanmış, toplumsal medyada kendisine gösterilen yansılara “Emlakçının çabucak ilan vereceğini bilmiyordum, eski hali makûs lakin, boya badana yaptık çok masrafa girdik. Bir bireye bu fiyat fazla gelir lakin, 3-4 kişi kalabilirler” diye konuştu.

Eyüpsultan Düğmeciler Mahallesi’nde ofisten dönüştürülen 25 metrekarelik bir oda için 3 bin 500 TL kiralık ilanı verilmesi toplumsal medyada gündem oldu. İlanı görenler beşerler bu oda için istenen kiranın çok fazla olduğunu tabir etti.

Tepkilere neden olan odanın sahibi Veli Budanmış, odanın eski halinin makûs olduğunu, o biçimde esasen kiraya verilemeyeceğini belirterek, “Burası 25 metrekare, mutfak, tuvalet ve bir odası var. Boya badana yaptırdık, çok masrafa girdik” dedi.

“15 BİN LİRA MASRAF YAPTIM”

Emlakçının ilanı erken vermesi nedeniyle odanın bakımsız, makus halde göründüğünü söz eden Veli Budanmış şunları söyledi:

“Oda 15 gündür ilanda. Fotoğrafları emlakçı çekti. Kendisine ‘Bu halde çekiyorsun ancak, ben tamirata sokacağım burayı’ dedim. Toplumsal medyaya düştüğünden haberim yok. Eski hali evet makus lakin, ben emlakçının direk koyacağını bilemedim.

O halde zati verilmezdi. Genelde tek kişi için arıyorlar, onlara da ağır geldiği için tutmadılar. Şimdiye kadar 5 kişi aradı. Depo için isteyen de oldu. Biri, ‘Kedi besleyeceğim’ dedi, ona vermedim”

Odaya boya badana yapıldıktan sonra 15 bin lira masrafı olduğunu belirten Budanmış, “Burası 25 metrekare var. Mutfak, tuvalet ve bir odası var. Dürüst olmak lazım 3 bin 500 diyoruz ancak, bekar olduğu için en az 3-4 kişi kalacak, bir bireye burası ağır gelir.  Temiz, düzgün biri olursa 2 bin 500 TL’ye de veririz” diye konuştu.

Budanmış, kendisinin de bu türlü yerlerde çok kaldığını, mutfağa çay ocaklarındaki üzere havalandırma sistemi kuracağını, pencere ve kapıları boyayacağını anlattı. Budanmış bir ailenin bile zarurî olursa bu odada kalabileceğini belirtti.  (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.